امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82926
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال قبل با همه سختی‌ها از ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال قبل با همه سختی‌ها از نظر درآمدهای مالیاتی سال نسبتا موفقی بود، اظهار داشت: 41 هزار و 300 میلیارد تومان درآمد مالیاتی سال گذشته محقق شد که نسبت به مدت مشابه آن در 91 بیش از 30 درصد افزایش داشت و از لحاظ میزان تحقق 91 درصد بود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، افزود: کار به نتیجه‌ای که می‌خواستیم رسید اگرچه همه درآمدها محقق نشد که بخشی از آن بستگی به اوضاع اقتصادی کشور و تحریم‌ها داشت اما در حد انتظار این درآمدها محقق شد.

وی با اشاره به اینکه در فروردین سال جاری 2 هزار و 340 میلیارد تومان درآمد کسب شده است، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است.

عسکری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و یادآور شد: در بحث نظام مالیاتی به عزم ملی و مدیریت جهادی نیاز داریم و امسال سال پرکاری در نظام مالیاتی است و باید نزدیک به 60 هزار میلیارد تومان در کنار 10 هزار میلیارد تومان عوارض شهرداری درآمد محقق شود که این کار بزرگی است که سال پیش با عوارض شهرداری 50 هزار میلیارد تومان بود.

وی ادامه داد: از یک طرف تحقق درآمدهای سنگین را پیش رو داریم و از طرف دیگر سهم بزرگی از پیاده‌سازی نظام جامع مالیاتی امسال محقق خواهد شد و در حال حاضر در سه استان اصفهان، کرمانشاه و تهران به صورت پایلوت اجرا می‌شود که با رفع ایرادات در هفت استان این سامانه راه‌اندازی خواهد شد.

به گفته عسکری استان‌های فارس، قزوین، قم، مرکزی، خوزستان، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی امسال نظام جامع مالیاتی را راه‌اندازی خواهند کرد و البته مقدمات کار نصب نرم‌افزار شروع شده است و این استان‌ها بیش از 60 درصد ظرفیت مالیاتی کشور هستند و در فاز سه و چهار مابقی استان‌ها این سامانه را راه‌اندازی خواهند کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، دو سال پیش رو را برای سازمان سرنوشت‌ساز خواند و گفت: شرایط برای یک نظام مدرن مالیاتی فراهم شده و همه بخش‌های تصمیم‌گیر کشور باید به این مجموعه کمک کنند.

وی در خصوص قانون مالیاتی‌‌های مستقیم بیان داشت: اصلاح این قانون در مجلس بررسی و تصویب شده و چند ماده آن برای بررسی بیشتر به کمیسیون تخصصی رفته تا در نهایت چند ماده باقیمانده در صحن مجلس پیگیری و اصلاح به نتایج پیش‌بینی شده برسد.

عسکری با بیان اینکه در بحث مالیات بر ارزش افزوده 5 مرحله کار انجام شده است، عنوان کرد: در این 5 سال بسیاری از مودیان مشمول شده و به جرگه مالیات بر ارزش افزوده پیوستند و 21 دوره اظهارنامه در مقاطع سه ماهه دریافت کردیم و فاز ششم برای مودیان جدید انجام خواهد شد و ابتدا در صورت نیاز آموزش برای مودیان فراهم شده و پس از آن فراخوان اجرا را اعلام خواهیم کرد که از اول مهرماه سال جاری مشمول قانون مالیات در ارزش افزوده می‌شوند.

وی در خصوص صندوق‌های فروش نیز، گفت: در سال 91 و 92 دو مرحله از صندوق‌های فروش انجام شده و مرحله سوم آن نیز اوایل سال 94 انجام خواهد شد.

به گفته عسگری امکان ندارد که سازمان امور مالیاتی از مودی یا شرکتی مالیات طلب کند و طبق قانون نباشد و در این راستا بخشی از صنف لوازم الکتریکی‌ها و برقی در جلسه‌ای که با آنها داشتیم این موضوع مطرح و البته خرده‌فروش‌ها مشمول نبوده و برخی از عمده‌فروش‌های این صنف مدنظر بودند.

وی تأکید کرد: مؤدیان باید طبق قانون اظهارنامه ارائه کرده که شاید در موعد مقرر این کار را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: فرض سازمان بر صحت اظهارنامه مودیان است اما در رسیدگی‌‌ها اگر مشخص شود که میزان اظهار کمتر از درآمدهای باقی باشد برگه مطالبه مالیات صادر می‌شود.

وی با اعلام این خبر که پیش‌نویس قانون ارزش افزوده تا سه ماه دیگر جمع‌بندی شده و در اختیار کارگروه مربوطه برای نهایی شدن قرار می‌گیرد بیان داشت:‌ طبق ماده 107 قانون مالیات‌های مستقیم از پیمانکارانی که در مناطق مختلف سرمایه‌‌گذاری کنند نسبت به تجهیزات مالیات اخذ نخواهد شد، مگر بخش خدمات آنها و این قانون مشمول سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها