امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8293
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 131
برای نخستین بار کودکان انگلیسی برای خواندن متن‌های موجود روی دستگاه‌های الکترونیکی نسبت به کتاب‌ها، مجلات، روزنامه‌ها و داستان‌های مصور علاقه‌مندی ...

برای نخستین بار کودکان انگلیسی برای خواندن متن‌های موجود روی دستگاه‌های الکترونیکی نسبت به کتاب‌ها، مجلات، روزنامه‌ها و داستان‌های مصور علاقه‌مندی بیشتری نشان دادند و در مجموع میزان مطالعه آن‌ها روی دستگاه‌های الکترونیکی از متن‌های چاپ شده کاغذی بیشتر شد.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز ملی سوادآموزی انگلستان اعلام کرد که این روند برای کودکان بسیار مضر است. زیرا آن دسته از کودکانی که به صورت روزانه متن‌های مورد نظر خود را روی نمایشگرهای الکترونیکی مطالعه می‌کنند، نسبت به کسانی که سراغ متن‌های چاپ شده می‌روند احتمال کمتری وجود دارد که به یک مطالعه کننده خوب تبدیل شوند.

کارشناسان این مرکز خواسته‌اند تا یک تعادل مناسب میان استفاده از متن‌های چاپ شده و الکترونیکی برقرار شود و کودکان به طور مناسب از هر دوی آن‌ها استفاده کنند.

این تحقیق نشان داد که 39 درصد کودکان و افراد جوان متن‌های مورد نظر را به صورت روزانه در دستگاه‌های الکترونیکی از جمله رایانه‌های لوحی یا دستگاه‌های کتابخوان الکترونیکی مطالعه می‌کنند و تنها 28 درصد آن‌ها سراغ متن‌های چاپ شده می‌روند.

این طور که آمارها نشان می‌دهد، تعداد آن دسته از کودکانی که کتاب‌های الکترونیکی را مطالعه می‌کنند طی دو سال گذشته دو برابر شده است و در حالی که پیش‌تر تنها 6 درصد کودکان سراغ کتاب‌های الکترونیکی می‌رفتند، هم‌اکنون 12 درصد آن‌ها از این طریق مطالعه می‌کنند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار