امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82934
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حسین الشریفی» نماینده فراکسیون پارلمانی «الاحرار» وابسته به جریان صدر در گفت‌وگو با پایگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حسین الشریفی» نماینده فراکسیون پارلمانی «الاحرار» وابسته به جریان صدر در گفت‌وگو با پایگاه خبری «السومریة نیوز» تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی بسیار بالا بود که بیانگر توانایی ملت عراق در خیزش و ایجاد تغییر سیاسی حقیقی در دولت و پارلمان آینده است.

وی پیش بینی کرد که جریان صدر در این انتخابات بین 55 تا 60 کرسی کسب کند.

شریفی افزود که نتایج انتخابات پارلمانی آینده سیاسی کشور را ترسیم می‌کند و راه را برای انجام ائتلافهای لازم برای تشکیل دولتی قوی که بتواند امنیت را تامین کند و به شهروندان عراقی خدمات ارائه دهد، باز می‌کند.

اتحادیه میهنی کردستان منتظر کسب 24 کرسی پارلمانی است

یکی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد که این حزب با 24 کرسی به پارلمان آینده خواهد پیوست و هنوز انتظار می‌رود شمار این کرسی‌ها افزایش یابد.

وی که خواست نامش فاش نشود گفت که نتایج اولیه این انتخابات نشان می‌دهد که ما دست‌کم 24 کرسی در پارلمان خواهیم داشت.

این رهبر حزب اتحادیه میهنی کردستان تعداد کرسی‌های حاصله در استانهای مختلف را این‌گونه اعلام کرد:
سلیمانیه: 6
کرکوک: 6 اربیل: 4
نینوا: 3
دهوک: 1 صلاح‌الدین: 1

دیالی: 1 و انتظار می‌رود یک کرسی دیگر نیز به این میزان افزوده شود.

بغداد: دستکم یک کرسی در این استان کسب می‌شود.

صبح دهم اردیبهشت مرحله پایانی انتخابات پارلمانی عراق آغاز  و درهای حوزه‌های رای‌گیری به روی مردم باز شد تا 9039 نامزد نمایندگی پارلمان عراق برای کسب 328 کرسی با یکدیگر رقابت کنند.

این انتخابات  سومین انتخابات پس از سقوط رژیم بعث عراق و اولین انتخابات پارلمانی پس از خروج اشغالگران آمریکایی از این کشور در سال 2011 است.
انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار