امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8294
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی چند دوره‌ای به عنوان مجری برگزار کننده ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی چند دوره‌ای به عنوان مجری برگزار کننده نمایشگاه کتاب تهران بود اما این مهم در نمایشگاه بیست و ششم با تغییراتی همراه بود.

بر اساس گزارش فارس، چند سالی بود که پیش از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، «خانه کتاب» مجری برگزاری نمایشگاه کتاب بود، هر چند سامان دادن برخی امور نمایشگاه از جمله در مورد حضور ناشران خارجی همچنان بر عهده موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران بود؛ اما این مهم به خانه کتاب محول شد.

در ادامه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکتی توسط «مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران» به همراه «موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر» فعالیت کرد.

در ایام نمایشگاه کتاب هم برخی از ادغام و یا انحلال «مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران» مواردی را از گوشه و کنار بیان می‌کردند.

از این رو خبرنگار فارس با محمد عظیمی مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران گفت‌وگو انجام داد تا صحت و سقم این موضوع را جویا شود، که عظیمی پیرامون انحلال موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی اینگونه توضیح داد: بنده چنین مطلبی را نشنیده‌ام، اما این موضوع بستگی به تصمیم هیات امنا دارد، هرکاری به مجموعه بالا دست باز می‌گردد. «مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران» دارای هیات امناست که می‌تواند هر تصمیمی را بگیرد.

عظیمی درباره تشکیل جلسات هیات امنای «مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران» هم به عدم تشکیل آن اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، هیات امنای «مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران» شامل 7 نفر و هیات مدیره 3 نفر هستند، هیات امنا از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می‌شوند که اغلب اشخاص حقوقی هستند که در این وزارتخانه مسئولیت دارند. محمدباقر خرمشاد، یحیی طالبیان، محمد مهدی فداکار، علی اسماعیلی، محمد حسنی، مجید حمیدزاده از جمله اعضا هستند.

جلسه هیات امنا در سال‌جاری تشکیل نشده است اما عظیمی از درخواست برای تشکیل جلسه آن خبرداد.

یادآور می‌شود، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با 25 دوره برگزاری، یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های بین‌المللی در سراسر جهان است. از دوره پنجم این نمایشگاه (سال 1371) بود که وزارت ارشاد با تاسیس «موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران» برگزاری آن را جزو وظایف این موسسه اعلام کرد.

از آن سال به بعد، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی به عنوان بازوی اجرایی وزارت ارشاد در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، نمایشگاه‌های استانی، حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه‌های خارجی و برخی رویدادهای دیگر فرهنگی وارد عمل شد.

این موسسه تا سال 1389 به وظیفه خود در قبال برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عمل کرد،اما پس از آن وقفه افتاد و مجددا این مهم به موسسه نمایشگاه های فرهنگی سپرده شد اما برای نمایشگاه بیست و ششم کتاب تهران موسسه‌ای به نام «توسعه فرهنگ و هنر» نیز در اداره این نمایشگاه مشارکت داشت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها