امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82951
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۵
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی عضو هیات موسس جبهه جانبازان انقلاب اسلامی با حضور در نشست ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی عضو هیات موسس جبهه جانبازان انقلاب اسلامی با حضور در نشست مشترک مجمع موسسین و هیات موسس رسمی که عصر امروز برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درخصوص فعالیت‌های این جبهه اظهار داشت: بنیان این جبهه را جانبازان دفاع مقدس تشکیل می‌دهند که کار را آغاز کرده‌اند و اساس کار خود را نیز پیگیری دغدغه‌های انقلابی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گذاشته‌اند.

زاکانی ادامه داد: شاکله اعضا افراد اعتقادی و فرهنگی هستند که مدارج علمی، دانشگاهی و حوزوی دارند و سعی می‌کنند عرصه فعالیت خود را در حوزه ایثارگری نیز نهادینه کرده و سایر ایثارگران را نیز بتوانند زیر یک سقف و دور یکدیگر جمع کنند.

عضو هیات موسس جبهه جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه مدال‌آوران دوره جهاد اصغر باید بتوانند در دوره جهاد اکبر نیز حضور داشته باشند افزود: جامعه ایثارگری و کسانی که دغدغه حضور در عرصه‌های مختلف انقلاب به عنوان افراد فعال و پیگیری‌کننده این جبهه می‌توانند فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: اعضای هیات موسس درخواست خود را تنظیم و تقدیم وزارت کشور خواهند کرد و در این زمینه رابط را نیز مشخص کردند، در حال حاضر این جبهه اعضای جبهه مرکزی را به صورت موقت انتخاب کرد تا از ابتدای کار با مشارکت‌پذیری فعالیت خود را آغاز کنند و بعد از تایید افراد هیات موسس توسط وزارت کشور و تایید اساسنامه و مرامنامه جبهه، مجمع خود را برگزار کنند.

زاکانی با بیان اینکه نمایندگان وزارت کشور به صورت قانونی باید در آن مجمع حضور داشته باشند خاطرنشان کرد: انتخابات امروز موقت و برای ایجاد زمینه مشارکت‌پذیری بیشتر جمع صورت گرفت هنوز به تصویب وزارت کشور نرسیده است.

عضو هیات موسس جبهه جانبازان انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود تاکید بر فعالیت فرهنگی در بیانیه این جبهه به موضوع انتخابات اشاره شده است گفت: بیانیه مربوط به سال گذشته و ایام انتخابات است و پس از آن دوستان جلساتی را ترتیب داده و تاکید کردند که فعالیت حوزه انقلاب اسلامی فراتر از مسائل سیاسی است و باید در همه عرصه‌ها جانبازان حاضر و فعال شوند؛ بنده آن زمان در جمع این دوستان نبودم و در حال حاضر تنها چند ماه است که به دعوت دوستان به این جبهه آمده‌ام.

وی در ادامه درباره کاندیداهای فراکسیون اصولگرایان برای انتخاب هیات رئیسه مجلس گفت: ما اینجا نباید کار سیاسی کنیم اما هنوز این افراد مشخص نشده‌اند.

زاکانی با بیان اینکه بنده برای هیچ مسئولیتی در مجلس کاندیدا نمی‌شوم در باره برنامه جمعیت رهپویان برای انتخابات آینده تصریح کرد: مانند گذشته این جمعیت برنامه خواهد داشت اما هنوز به بحث انتخابات وارد نشده است.

وی درباره کاندیداتوری خود برای مجلس دهم گفت: من نمی‌دانم فردا زنده هستم یا خیر.

دبیرکل جمعیت رهپویان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بحث سپردن انتخابات شورای شهر از مجلس به شورای نگهبان به کجا رسید گفت: این موضوع را آقای کولیوند در مجلس دنبال می‌کند.

زاکانی در خصوص تشکیل جبهه واحد از سوی اصلاح‌طلبان و برنامه اصولگرایان نیز گفت: این کار اصلاح طلبان اقدامی زودرس و آسیب‌زا است اما اصولگرایان برنامه منسجمی دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها