امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82966
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۹
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست طی خبری اعلام کرده است ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست طی خبری اعلام کرده است که در حال حاضر وزارت نفت تنها مرجع تشخیص کیفیت بنزین وارداتی است و افراد دیگر نمی‌توانند در این خصوص اظهار نظر کنند.

وی ادامه داد: این که گفته می‌شود بنزین وارداتی از استاندارد یورو٤ برخوردار نیست، مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست نیست، زیرا اصولا تنها مرجع تشخیص کیفیت بنزین، وزارت نفت است و هیچ سازمانی به لحاظ قانونی حق اظهار نظر در اینباره را ندارد.

به گزارش خبرنگار فارس این اظهارات رئیس مرکز ملی هوا که زیر مجموعه سازمان حفاظت از محیط زیست است، درحالی بیان می شود که اواخر هفته گذشته سازمان حفاظت از محیط زیست طی بیانیه ای از سرطان زا بودن بنزین تولیدی پتروشیمی ها خبر داده بود.

پیش از انتشار این بیانیه نیز رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بارها وزارت نفت را تشویق به واردات بنزین و جایگزینی آن با تولید بنزین در پتروشیمی ها کرده بود.

به نظر می رسد این اظهارات رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست در واکنش به انتشار آنالیز برخی از بنزین هایی است که اواخر سال گذشته وارد کشور شد، که نشان می دهد بنزین های وارداتی مطابق با استاندارد 4904 (استاندارد بنزین یورو4) نیست.

لازم به ذکر است که استاندارد 4904 به عنوان یک استاندارد اجباری توسط شورای عالی استاندارد، که سازمان محیط زیست نیز یکی از اعضای این شورا است تدوین و اجرایی شده است.

بنابراین باید از رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست پرسید اگر مرجع تعیین کیفیت بنزین وارداتی برعهده وزارت نفت است و هیچ نهاد دیگر نمی تواند در آن دخالت کند آیا در تعیین استاندارد بنزین تولید پتروشیمی ها سازمان حفاظت از محیط زیست حق دخالت دارد؟

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها