امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8297
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه ستاد برگزاری این نشست، در این جلسه که در محل «پوغوس» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه ستاد برگزاری این نشست، در این جلسه که در محل «پوغوس» (مهمان‌سرای دولت تاجیکستان) برای مدت چهار روز برگزار می‌شود، 732 نفر از نمایندگان 68 نهاد مالی و سازمان‌های بین‌المللی شرکت می‌کنند.

بنا به گفته این منبع، شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصاد و دارایی کشورمان نیز در رأس یک هئیت 10 نفره برای حضور در این نشست وارد تاجیکستان شده است.

در این بیانیه آمده است، در چارچوب برنامه این نشست 35 اقدام از جمله جلسه هیئت‌های رسمی، همایش تجار تحت عنوان «دوشنبه-2013»، دیدار و مذاکرات دوجانبه مقامات رسمی کشورهای شرکت‌کننده و همچنین بازدید هیئت‌ها از مؤسسات و واحدهای صنعتی و تولیدی تاجیکستان انجام می‌شود.

در این بیانیه تصریح شده است که بخشی از این اقدامات در چارچوب برنامه این نشست از جمله مجمع عمومی کشورهای اسلامی (FOCIC) و سمینار  فرصت‌های مالی طرح‌های بانک توسعه اسلامی در مهمان‌سرای «کاخ سامان»  انجام می‌شود.

این منبع برگزاری برنامه اصلی این اجلاس را برای روز 21 ماه می (اول خرداد) اعلام کرده است که با حضور امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان برگزار خواهد شد.

بانک توسعه اسلامی با 56 کشور عضو از چهار قاره آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکا از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که در سال 1975 با هدف توسعه اقتصادی کشورهای عضو و جوامع مسلمان غیرعضو تأسیس شد.

تاجیکستان از سال 1996 عضو بانک توسعه اسلامی بوده و در زمان عضویت برای اجرای 23 طرح میزان 191 میلیون دلار وام و کمک‌های فنی و مالی دریافت کرده است که تاکنون 15 طرح آن با هزینه 64 میلیون دلار به اجرا رسیده است.

بنا به گفته منابع رسمی، تاجیکستان از این نهاد مالی 4،5 میلیون دلار کمک‌های فنی جهت افزایش ظرفیت‌های ساختارهای اقتصادی دولت دریافت کرده است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها