امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82979
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اردن،‌ یک منبع عربی در امان فاش کرد که سازمان‌های اطلاعاتی سیا، موساد، MI6 و 2 کشور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اردن،‌ یک منبع عربی در امان فاش کرد که سازمان‌های اطلاعاتی سیا، موساد، MI6 و 2 کشور عربی با هدف نابودی زیرساخت‌های کشورهای مسلمان به خصوص ارتش‌های مقتدر عراق، سوریه و مصر با تشکیل جلسات متعددی که از سال 2001 تاکنون ادامه دارد، دنبال می‌کنند.

وی افزود: این سازمان‌ها در اتاق فکر مشترکی که در امان پایتخت اردن راه انداخته‌اند برنامه‌های دراز مدتی را به منظور تضعیف کشورهای اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی تدارک دیده‌اند.

این منبع عربی جنگ سوریه، اقدامات داعش و القاعده در عراق، رو در رو قرار دادن ارتش مصر و مردم این کشور، ایجاد جنگ داخلی در لبنان با هدف تضعیف حزب الله لبنان و تقویت گروه‌های تروریستی در یمن و اشغال نظامی این کشور به دلیل موقعیت استراتژیکی‌اش را از جمله مصوبات این اتاق عملیات مشترک خواند.

وی در ادامه افزود: دلیل انتخاب امان برای راه اندازی این اتاق عملیات مشترک امتناع مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از سفر به دیگر کشورهای عربی بوده و دلیل دیگر اینکه رژیم اردن نسبت به سایر کشورهای عربی از روابط آشکار و مستحکم‌تری با مقامات صهیونیستی برخوردار است.

این منبع آگاه دلیل دیگر این انتخاب را وضعیت آرام جامعه اردن نسبت به سایر کشورهای عربی دانسته و درادامه بیان داشت: از جمله آخرین تصمیمات این اتاق مشترک تصرف منطقه دیپلماتیک «الخضراء» بغداد توسط تروریست‌های القاعده، داعش و بازماندگان حزب بعث عراق و سقوط دولت نوری مالکی و همچنین ایجاد ناامنی در شرق ایران با هدف اختلاف بین شیعه و سنی در این کشور بوده که در دی ماه 92 و در جریان سفر بندر بن سلطان به امان و سپس سفر مخفیانه وی به تل آویو صورت گرفته است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها