امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82989
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) در نشست با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) در نشست با وزیر، معاونان ، مشاوران و مدیران ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور این اقدام را آغازی برای مسابقه خدمت‌رسانی به ملت شریف ایران در بخش سلامت توصیف و اظهار امیدواری کرد تا پانزدهم اردیبهشت 93 به عنوان روزی مهم در تاریخ سلامت ملت ایران ثبت شود.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه در حوزه سلامت پیش از هر اقدامی باید به ارتقاء فرهنگ عمومی کمک کنیم، به برخی رفتارهای نامطلوب در مراجعه به پزشک و اقدامات درمانی اشاره و خاطرنشان کرد: تا زمانی که فرهنگ حرفه‌ای پزشکی و سبک زندگی جامعه در حوزه بهداشت، درمان و سلامت اصلاح نشود نمی توانیم به موفقیت و تحول در این بخش دست پیدا کنیم.

وی افزود: اولین قدم در تحول نظام سلامت اصلاح سبک زندگی است و آموزش و پرورش و رسانه‌ها بویژه رسانه ملی می‌توانند نقش بسزایی را در جهت اصلاح فرهنگ مردم در حوزه درمان و سلامت ایفا کنند.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه بخش بزرگی از بیماری‌هایی که امروز در در جامعه وجود دارد به نوع و سبک زندگی مربوط می‌شود، گفت: بسیاری از رفتارها، بدبینی ها و بی اعتمادی ها در محیط زندگی مشکلات و فشارهای عصبی را ایجاد می کند که خود زمینه ساز بروز و تشدید بیماری های گوناگون جسمی خواهد بود.

وی ادامه داد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا از فشارهای روحی و روانی که معضلات بسیاری در سلامت مردم به وجود می آورد کاسته و آرامش را در جامعه ایجاد کنیم.

رئیس‌جمهوری با اشاره به ضرورت اقداماتی نظیر تشویق مردم به ورزش در جهت ارتقاء سلامت جامعه گفت: نباید در موضوع نظام سلامت تنها از یک وزارتخانه انتظار داشت تا همه اقدامات را به تنهایی برعهده گیرد، بلکه برای رفع مشکلات و معضلات در این بخش باید همگان به میدان بیایند.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت بر عملکردها در حوزه بهداشت و درمان و مقابله جدی با فساد در چرخه نظام سلامت افزود: توجه به سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با نظارت دقیق باید از احتمال بروز هرگونه فساد در بخش درمان و دارو جلوگیری و با آن مقابله کنیم.

روحانی با اشاره به تلاش دولت در جهت کاهش مشکلات مردم در بخش درمان و سلامت و رفع دغدغه ها در این حوزه اظهار کرد: احترام و کرامت به مردم، ایجاد فضای اعتماد، روحیه و نشاط و متمرکز شدن ارائه خدمات پزشکی و درمانی به بیماران به گونه ای که تمامی مراحل تشخیص ، درمان و ارائه دارو به بیمار در یک بیمارستان انجام شود از جمله اهدافی است که در طرح تحول نظام سلامت از سوی دولت دنبال می شود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان و نخبگان در زمینه ساخت تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیاز در داخل کشور گفت: امروز بخش پزشکی و سلامت با پیشرفت های فراوانی که داشته از افتخارات کشور و نظام به شمار می‌آید.

رئیس شورای عالی سلامت با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری‌ها که پیش از این لزوماً برای درمان آنها نیاز به اعزام به خارج از کشور بود توسط پزشکان و متخصصان داخلی درمان می‌شود، تصریح کرد: باید امکانات خود را در جهت آموزش و تربیت متخصصین در داخل کشور توسعه دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران می تواند در آینده به قطب پزشکی در منطقه تبدیل شود، گفت: باید گردشگری سلامت در کشور گسترش یافته و بتوانیم خدمات پزشکی را در نقاط مختلف کشور نه تنها به مردم ایران بلکه به همه مردم منطقه ارائه دهیم.

رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به بهره‌مندی و تشویق خیرین و نیکوکاران در جهت بازسازی و نوسازی بیمارستان‌های کشور گفت: مطمئناً هیچ اقدامی بدون مشارکت مردم امکان تحقق و موفقیت نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد دولت الکترونیک در کشور هستیم، گفت: مردم باید بتوانند به راحتی از فناوری اطلاعات در حوزه سلامت و درمان استفاده کنند و در این راستا باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا همه مردم دارای کارت سلامت شوند.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه بدون سلامت، توسعه و نشاط امکان پذیر نیست و نمی‌توان به مدارج عالی اهداف نظام جمهوری اسلامی دست یافت، اظهار امیدواری کرد تا با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور هزینه‌های مردم در این بخش کاهش یافته و مردم با احترامی بیشتر و در زمانی کمتر به سلامت دست پیدا کنند.

وی افزود: البته این اقدام بزرگی است که نباید انتظار داشت یک شبه به تمامی اهداف خود برسد اما دولت این روال را قدم به قدم ادامه می دهد تا انشاءالله به نقطه مطلوب دست پیدا کند.

پیش از سخنان رئیس جمهوری، هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برخی از معاونین و مشاورین این وزارتخانه گزارشی از عملکرد بخش‌های مختلف مرتبط با بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برنامه‌یزی‌ها در جهت ارتقاء سطح سلامت و درمان مردم ارائه کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها