امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82991
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه در حاشیه نشست مشترک ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه در حاشیه نشست مشترک دولت با فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت طی گفت‌وگویی در پاسخ به اینکه گفته می شود درآمد دو ماه پایانی سال 92 از سوی شرکت نفت به حساب خزانه واریز نشده است گفت: این خبر صحت ندارد و چنین چیزی نیست.

زیر نفت در ادامه درباره حضور شرکت های خارجی در پروژه های نفتی گفت: شرکت های خارجی تمایل به سرمایه گذاری در پروژه های نفتی دارند اما به خاطر تحریم ها هنوز پروژه ای عملی نشده است.

وی در ادامه درباره وضعیت پارس جنوبی و اینکه آیا به بخش خصوصی یا خارجی واگذار خواهد شد گفت: نه به بخش خصوصی واگذار می شود و نه خارجی و خودمان پروژه را تکمیل خواهیم کرد هرچند که بودجه آنچنانی به این پروژه تخصیص پیدا نکرده است و باید برای تأمین منابع آن فکری کنیم و طبق برنامه آن را عملیاتی کنیم.

زنگنه با بیان اینکه بودجه عمومی توان اجرای این پروژه ها را ندارد، گفت: اولویت اول در پارس جنوبی تکمیل فاز اول است که انشاءالله بخشی از آن امسال و بخشی دیگر سال آینده تکمیل خواهد شد و تا سال 96 کلیه فازها وارد مدار تولید خواهد شد.

وزیر نفت در ادامه درباره زمان تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: این پالایشگاه انشاءالله سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که با بهره برداری از آن 34 میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین اضافه خواهد شد.

وی درباره میزان تحقق درآمد پیش بینی شده از محل فروش نفت افزود: درآمدهای نفتی انشاءالله بیش از پیش بینی ها خواهد بود.

وزیر نفت نفت: اتفاقات خوبی در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی در کشور رخ خواهد داد به ویژه با اجرای بند ق تبصره 2 که در بودجه سالیانه تصویب شد و اختیار بزرگی به دولت داده شد.

زنگنه افزود: امسال برای بهینه سازی مصرف انرژی کارهای زیادی را شروع خواهیم کرد و ساخت LNGهای کوچک و پالایشگاه های کوچک تصفیه و پالایش میعانات گازی عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: موتورخانه سیستم های گرمایشی منازل اصلاح خواهد شد و بخاری های با کیفیت و ارزان جایگزین بخاری های بی کیفیت توزیع خواهد شد.

وزیر نفت درباره جایگزینی کارت معروف به سهمیا به جای یارانه نقدی گفت: هیچ برنامه ای نیست و این طرحی بوده که یک محقق آن را اعلام کرده و در حد ایده و طرح مطالعاتی است و دولت هیچ مذاکره ای تا کنون در این باره نداشته و بررسی هم نشده است.

زنگنه در ادامه درباره حضور چینی ها در پارس جنوبی گفت: چینی ها در پارس جنوبی حضور ندارند.

به گفته وی قیمت نفت طبق پیش بینی صورت گرفته در بودجه سالیانه خواهد بود و پیش بینی انجام شده به واقعیت نزدیک است.

وزیر نفت درباره کیفیت بنزین مصرفی گفت: کیفیت بنزین مناسب است و قرار شده است بنزین پتروشیمی ها حذف و به جای آن بنزین وارد کنیم که فکر می کنم میزان بنزین وارداتی بیش از بنزینی خواهد بود که در پتروشیمی ها مصرف می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها