امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82998
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید علی طاهری‌ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گردهمایی اصناف و بازاریان که ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید علی طاهری‌ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گردهمایی اصناف و بازاریان که در مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: شعار امسال یک تفاوت عمده با شعار چند سال گذشته دارد و آن نگرانی رهبر انقلاب در خصوص مسائل فرهنگی است.

وی افزود: اگر مروری بر شعارهای چند سال گذشته داشته باشیم سمت و سوی اصلی آن مسائل اقتصادی است زیرا دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی حربه اصلی جهت ضربه زدن به کشور را فشار اقتصادی می‌دانستند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه تا قبل از سال 88 دشمنان نظام به این نتیجه رسیده بودند که ایران اسلامی یک کشور قدرتمند در منطقه است، بیان کرد: بعد از انتخابات سال 88 عده‌ای از درون ابزار دست دشمنان قرار گرفتند و یک فرصت طلایی که با حضور 85 درصدی مردم در انتخابات نصیب کشور شده بود را تبدیل به تهدیدی برای نظام کردند.

طاهری با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری در جلسه‌‌ای که با رهبری انقلاب داشتند، ایشان دغدغه خود را نسبت به مسائل فرهنگی بیان نمودند، گفت: رهبری با صراحت اعلام نمودند که بنده در ارتباط با مسائل فرهنگی احساس نگرانی می‌کنم.

وی ادامه داد: رهبری انقلاب در این زمان احساس نمودند که اگر وضعیت مثل قبل باشد حرکتی صورت نخواهد گرفت و به همین دلیل بود که جلسات گوناگونی را برگزار کردند.

طاهری تأکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در هر دو بخش اقتصاد و فرهنگ باید عزم ملی و مدیریت جهادی به کار گرفته شود و نمونه این عزم را می‌توان در 8 سال دفاع مقدس دید.

وی با تأکید بر اینکه باید تعریف دقیقی از عزم ملی برای مردم داشت، اظهار کرد: باید در بخش فرهنگ تعریف دقیقی از عزم ملی مردم داشته باشیم و تمام دستگاه‌های فرهنگی باید این مسئله را اولویت قرار دهند.

طاهری خاطرنشان کرد: اینکه ما تنها از دستگاه‌های فرهنگی انتظار داشته باشیم صحیح نیست، فرهنگ یک بحث عام است. فرمایشی که رهبری انقلاب فرمودند همان پیوست فرهنگی است و باید همه دغدغه فرهنگ را داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها