امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8301
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 162
اسدالله معظمی گودرزی، مدیر انتشارات «کلک سیمین» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره زمان انتشار و قیمت اصلی قرآن نفیس ...

اسدالله معظمی گودرزی، مدیر انتشارات «کلک سیمین» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره زمان انتشار و قیمت اصلی قرآن نفیس قمی، بیان داشت: هنوز مجوز چاپ کتاب قرآن نفیس قمی از سوی دارالقرآن صادر نشده است.

وی با بیان اینکه طبق صلاحدید دارالقرآن باید مرمتی بر روی این قرآن نفیس انجام می‌شد که این مهم صورت گرفت، اضافه کرد: این قرآن نفیس به صورت مشترک از سوی انتشارات «کلک سیمین» و «کتابخانه ملی ایران» منتشر خواهد شد.

معظمی گودرزی ادامه داد: به احتمال زیاد قرآن نفیس قمی تا پایان اردیبهشت و یا اواسط خرداد سال جاری مجوز چاپ و انتشار خود را دریافت خواهد کرد که پس از اخذ مجوز، نمونه‌ای از این کتاب نفیس را منتشر خواهیم کرد که هزینه سنگینی هم بابت آن صورت گرفته است.

وی افزود: این نمونه همانند فرمت اولیه قرآن نفیس قمی چاپ خواهد شد و پس از چاپ نیز آن را در کتابخانه ملی به نمایش خواهیم ‌گذاشت تا مردم اگر تمایل به خرید داشتند از نزدیک نمونه را مشاهده کرده و سپس به خریداری از آن بپردازند.

مدیر انتشارات کلک سیمین گفت: نمونه به نمایش گذاشته قرآن نفیس قمی، طبق تعریف یونسکو 7 درصد از متن اصلی کوچک‌تر به چاپ خواهد ‌رسید چراکه در غیر این صورت بسیار شبیه به نسخه اصلی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این قرآن با هدیه 5 میلیون تومان به فروش خواهد رسید، بیان کرد: فعلاً قیمت 5 میلیون تومان برای این قرآن نفیس به تصویب نرسیده است اما ظاهراً قیمت آن 5 میلیون تومان خواهد بود اما شاید برخی از شمارگان این قرآن نفیس خارج از قیمت اصلی به فروش رسد و یا به نوعی به صورت مزایده به فروش برسد.

معظمی گودرزی ادامه داد: امکان اینکه برخی از شمارگان این قرآن نفیس با رقم‌هایی نظیر 100 میلیون تومان فروخته شود، وجود دارد اما هنوز مشخص نیست چرا در این قرآن از 2 و نیم درصد طلای 24 عیار استفاده شده است که این طلا و مرکبات را از کشور آلمان خریداری کرده‌ایم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها