امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83038
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سید حسین هاشمی در بازدید از شرکت آب منطقه ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سید حسین هاشمی در بازدید از شرکت آب منطقه ای تهران گفت: اعتقاد دولت بر این است که کار را به مردم و بخش خصوصی واگذار کند و در این زمینه، هم دولت و هم وزارت نیرو به جد پیگیر هستند.

وی اجرای طرح قمر بنی هاشم و تکمیل رینگ انتقال آب تهران را امری ضروری عنوان کرد و گفت: باید اجرای چنین طرح هایی برای دولت به یک اعتقاد و دغدغه تبدیل شود و این مهم وظیفه ما مسئولان است که با تحلیل درست و گزارش جامع و قوی طرح ها را به دولت انتقال دهیم.

هاشمی همچنین انجام مطالعات انتقال آب از ارتفاعات 2 و سه هزار تنکابن را مهم برشمرد و افزود: انجام مطالعات حتی اگر بنا به دلایلی به اجرا هم نرسد، مفید بوده و اشکالی نخواهد داشت و در واقع انجام مطالعات این طرح بزرگ، به نوعی آینده نگری برای استان های هدف خواهد بود.

خسرو ارتقایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آبی استان و میزان بارش ها در تهران، اظهار کرد: با اجرای پیش بینی ها و برنامه ریزی هایی که شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب تهران به صورت هماهنگ با یکدیگر انجام داده اند، می توان تا حدودی نیاز آبی تابستان را در پایتخت مهار کرد.

وی گفت: تقویت سامانه آبی شرق تهران و حفر 60 چاه آب در این زمینه می تواند کمک بزرگی در تابستان باشد ضمن اینکه اعتبارات این پروژه ها به صورت استانی با کمک دولت بایستی در نظر گرفته شود.

ارتقایی اجرای پروژه انتقال آب از ارتفاعات 2 و سه هزار تنکابن را یک طرح برد - برد برای چهار استان هدف برشمرد و گفت: با اجرای این طرح استان های مازندران، تهران، البرز و قزوین می توانند آب مورد نیازی که اکنون به دریای خزر می ریزد و به نوعی از دسترس خارج می شود، را مدیریت و استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در این طرح علاوه بر تامین نیاز آبی این چهار استان مسائل زیست محیطی منطقه به خوبی دیده شده است.

محمد پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران نیز در این دیدار با تشریح برنامه های این شرکت برای گذر از تابستان و ذخیره آب در زمستان امسال اظهار کرد: اکنون باید به این مساله توجه شود که تهران بیش از یک میلیارد و 400 میلیون متر مکعب پساب دارد که با برنامه ریزی مناسب و حمایت دولت و استان از طرح هایی که می تواند برای مدیریت این حجم آب اجرایی شود، بخش مهمی از نیازهای تهران را برطرف کند.

وی با یادآوری بحران آبی تهران در سال های 77 و 78 و تکرار آن در دو سال اخیر، گفت: در آن زمان مصرف آب در تهران به حدود 800 میلیون متر مکعب می رسید ولی در حال حاضر مصرف، بسیار افزایش یافته و به بیش از یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب در سال رسیده است و این خود مشکل را در مدیریت آب دوچندان می کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها