امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83044
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی قدمی ظهر امروز در نشستی خبری که در مقر پلیس آگاهی استان قم برگزار شد از دستگیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی قدمی ظهر امروز در نشستی خبری که در مقر پلیس آگاهی استان قم برگزار شد از دستگیری باند سارقین مقابل بانک و یک زن کلاهبردار خبر داد و اظهار کرد: نخستین روزهای نیمه دوم سال گذشته سرقت‌های معروفی به صورت باندی در مقابل بانک‌های قم آغاز و شکایت‌های فراوانی در این زمینه صورت گرفت.

وی با نشان دادن فیلمی از چگونگی این سرقت‌ها پرده برداشت و گفت: سارقین طعمه‌های خود را از داخل بانک‌ها شناسایی و سپس با ترفندهای گوناگون نسبت به سرقت پول‌های دریافتی ایشان اقدام می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم، مبالغ سرقتی را از یک تا 15 میلیون تومان ذکر و تصریح کرد: این سارقان یک باند پنج نفره بودند که چهار نفر ایشان مرد و یک نفر زن بود و با شناسایی شخصی که نسبت به دریافت پول نقد از بانک‌های شعبه صفائیه، زنبیل آباد، بلوارامین و سالاریه اقدام می‌کرد نقشه سرقت طرح و سپس عملی می‌شد.

وی افزود: این افراد پس از شناسایی طعمه با موتورسیکلت او را تعقیب و در نخستین فرصت نسبت به اجرایی کردن نقشه خود اقدام می‌کردند.

قدمی ادامه داد: اگر شخص مال باخته خودروی خود را پارک می‌کرد و پول در داخل خودرو باقی می‌ماند سارقان با شکستن شیشه و یا تخریب قفل خودرو، سرقت خود را به صورت ماهرانه‌ای انجام می‌دادند.

وی بیان کرد: در صورتی که فرصتی پیش نمی‌آمد سارقان بتوانند نقشه سرقت خود را عملی کنند، لاستیک خودروی مورد نظر را با چاقو پنچر می‌کردند و پس از اینکه طعمه برای برطرف کردن پنچری پارک می‌کرد نقشه خود را عملی می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم شمار شاکیان این پرونده را 45 نفر در حال حاضر ذکر کرد و گفت: این سارقان 2 میلیارد و 400 میلیون ریال از اموال مردم را سرقت کردند که توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به سابقه محکومیت سارقان بیان داشت: دو نفر از سارقان برادر بودند که یکی از ایشان سابقه 25 فقره سرقت را در پرونده خود دارد.

قدمی از مردم خواست تا از حمل پول نقد خودداری کرده و از کارت‌های الکترونیکی بانک‌ها برای هر نوع خرید و یا واریز و انتقال وجه استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهر قم از نظر تامین امنیت از پنج شهر برتر کشور محسوب می‌شود گفت: در شهر قم، زورگیری و تهدید با چاقو مشاهده نشده است ولی سهل انگاری مردم در حمل وجه نقد کلان سودجویان را به طمع می‌اندازد و این مسئله نگران کننده است.

*دستگیری کلاهبردار تورهای زیارتی عتبات عالیات

قدمی همچنین از دستگیری کلاهبرداری که با سوء استفاده از عقیده پاک مردم، آنها را برای بردن به سفر عتبات عالیات فریب می‌داد خبر داد و گفت: هیچ شخص حقیقی و حقوقی بدون مجوز حج و زیارت و میراث فرهنگی حق اخذ وجه برای اعزام زائر به سفرهای عتبات عالیات و سفرهای سیاحتی ندارد.

انتهای پیام/78005/ح40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار