امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83045
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 25 فروردین ماه 93 فردی با مراجعه به شعبه 102 دادگاه کهریزک و طرح ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 25 فروردین ماه 93 فردی با مراجعه به شعبه 102 دادگاه کهریزک و طرح شکایتی عنوان داشت که توسط شخصی که خود را وکیل دادگستری معرفی کرده مورد تهدید قرار گرفته و در نهایت مبلغ 70 میلیون تومان به این شخص پرداخت کرده است. 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جعل عنوان و اقدام کلاهبرداری»، به دستور شعبه 102 جزایی دادگاه کهریزک پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: فردی تحت عنوان وکیل دادگستری با تهدید داشتن دستور جلب من و انداختن من به زندان، اقدام به گرفتن مبلغ 70 میلیون تومان از من نمود کرد، پس از پرداخت این مبلغ در مراجعه به دادسرا متوجه شدم که این فرد وکیل دادگستری نیست و تحت این پوشش اقدام به تهدید و گرفتن پول از من کرده است.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که متهم به نام بابک . ق ( 43 ساله ) به هیچ عنوان دارای پروانه وکالت از وزارت دادگستری نبوده و با این وجود ضمن معرفی خود به عنوان وکیل دادگستری اقدام به انجام ده‌ها فقره «وکالت» و «کارشناسی رسمی امور ثبتی» به ویژه در زمینه املاک کرده است.

با توجه به تجمیع اطلاعات به دست آمده در خصوص فعالیت‌های متهم تحت عنوان وکیل دادگستری، دستگیری بابک . ق در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت و در نهایت وی در تاریخ 30 فروردین ماه 93 در منطقه سردار جنگل شناسایی و دستگیر شد.
 متهم پس از دستگیری صراحتاً به ده‌ها فقره وکالت و انجام امور کارشناسی در طول سال‌های گذشته اعتراف و عنوان کرد که با وجود نداشتن پروانه وکالت خود را وکیل دادگستری معرفی کرده و افراد نیز بدون اطمینان از هویت واقعی متهم به عنوان وکیل دادگستری، برای انجام امور حقوقی و قضایی به وی مراجعه کرده‌اند.

سرهنگ حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: با توجه به دستگیری متهم و اعتراف صریح به انجام ده‌ها فقره وکالت و کارشناسی غیرقانونی از سوی متهم و احتمل ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

وی افزود: همچنین از شهروندان که از دیگر اقدامات مجرمانه متهم اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می‌شود تا اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 73948279 در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها