امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83052
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 4 اردیبهشت ماه سال جاری ساعت 21:00 از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ 4 اردیبهشت ماه سال جاری ساعت 21:00 از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره درگیری منجر به ضرب و جرح در خیابان دامپزشکی به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی اعلام شد.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که طی یک نزاع و درگیری، دو نفر از جوانان منطقه دامپزشکی - خیابان طوس به نام‌های امین و پیمان ( 20 ساله ) به علت اصابت ضربات چاقو مجروح و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع شرارت، دستگیری دو تن از افراد سابقه‌دار خیابان دامپزشکی به نام‌های حسن (36 ساله) و محمود (20 ساله) که در نزاع شرکت داشته و با استفاده از چاقو  اقدام به ضرب و جرح امین و پیمان کرده بودند در دستور کار مأمورین پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت و مأمورین این پایگاه در تاریخ 11 اردیبهشت موفق به دستگیری محمود . الف شدند.
 همزمان با دستگیری محمود، از بیمارستان محل مداوای امین و پیمان به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی اعلام شد که پیمان به علت شدت ضربات ناشی از اصابت جسم تیز ( چاقو ) به ناحیه سینه و گردن فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده به همراه متهم «محمود . الف» جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات از محمود، وی در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد و حسن را به عنوان عامل جنایت معرفی کرد اما با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته از محل جنایت و اظهارات به دست آمده از شاهدین صحنه درگیری، محمود لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

محمود در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: یکی از دوستانم به نام حسن به در منزل ما آمده بود، در حال صحبت بودیم که ناگهان درگیری لفظی پیدا کردیم،در همین زمان دو نفر از بچه محل‌ها به نام امین و پیمان به بهانه ناسزا گفتن با صدای بلند به ما نزدیک شده و به موضوع اعتراض کردند.

وی افزود: با اعتراض آنها، من و حسن که تا آن موقوع با یکدیگر درگیر بودیم به دعوای خود پایان دادیم و این‌بار با امین و پیمان درگیر شدیم، محمود با امین و من نیز با پیمان (مقتول) درگیر شدم، با شدت پیدا کردن درگیری، محمود با چاقویی که از داخل ماشین خود آورده بود چند ضربه به امین زد و من هم  پس از مراجعه به داخل خانه و برداشتن چاقو چند ضربه به پیمان زدم .

با توجه به اعترافات محمود، دستگیری «حسن» در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و او هم در نزدیکی محل سکونتش در خیابان دامپزشکی شناسایی و دستگیر شد.
 حسن پس از انتقال به اداره دهم و تأیید اظهارات محمود، در خصوص انگیزه درگیری خود با قاتل به کارآگاهان گفت: چند روزی پیش محمود گوشی تلفن همراه مرا گرفت اما پس از آن و به بهانه‌های مختلف گوشی را پس نمی‌داد.

وی ادامه داد: روز درگیری برای گرفتن گوشی تلفن همراه به درب خانه محمود رفتم و از وی درخواست کردم تا گوشی تلفن همراهم را بدهد اما زمانیکه او مجددا ً گوشی تلفن همراهم را تحویل نداد با او درگیری  لفظی پیدا کردم که در همین زمان دو نفر از جوانان محل به ما نزدیک شده و به ایجاد سر و صدا در محل و دادن ناسزا با صدای بلند از سوی من و محمود اعتراض کردند و همین موضوع انگیزه درگیری ما با آنها شد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: با اعتراف صریح هر دو متهم به مشارکت در نزاع و درگیری منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شد و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها