امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83057
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، معصومه آباد در همایش روز جهانی ماما در سالن همایش‌های برج میلاد تهران گفت:‌ ادغام رشته‌ مامایی در کنار پرستاری ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، معصومه آباد در همایش روز جهانی ماما در سالن همایش‌های برج میلاد تهران گفت:‌ ادغام رشته‌ مامایی در کنار پرستاری با وجود اینکه برای هر دو حرفه احترام قائلیم و در حوزه خدمات‌رسانی تلاش می‌کنند اما نباید شأن افضل و اکبر قائل شویم.

وی افزود: درخواست جامعه ماماها این بود که رشته تخصصی مامایی در حوزه آموزش، درمان و بهداشت دارای شرح وظایف مشخصی باشد. به همین دلیل از وزیر بهداشت انتظار داریم که آن را مدنظر قرار دهد.

آباد گفت: هرچقدر جایگاه مامایی ارتقا یابد شرح وظایفشان در سلامت باروری تعریف خواهد شد. تمام مسائلی که مربوط به دوران بارداری، پس از آن و مشاوره و غربالگری‌های مختلف مطرح می‌شود با اقتدار بیشتری پیش خواهد رفت.

رئیس جمعیت مامایی کشور گفت: سازمان جهانی بهداشت به عدالت در سلامت تأکید کرده که به معنی دسترسی به خدمات سلامت است و در جایی که خدمات ارزان و با کیفیت به زنان بادار داده شود اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: ‌از نظر اقتصاد در سلامت نیز بار مالی زیادی را می‌توان از طریق بکارگیری ماماها در جایی هزینه کرد که مفید باشد.

آباد با اشاره به حضور 50 هزار مامای توانمند در کشور گفت: باید بتوانیم راهبردی اساسی برای ارتقای حرفه‌ای ماماها در آموزش، درمان و بهداشت داشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها