امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83058
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدتقی نوربخش امروز در همایش روز جهانی ماما که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، گفت: برای برخی از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدتقی نوربخش امروز در همایش روز جهانی ماما که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، گفت: برای برخی از چالش‌های حوزه مامایی باید چاره‌اندیشی شود و امروز نظام سلامت در نقطه عطف خود قرار دارد.

وی ادامه داد: بودجه نظام سلامت 10 درصد بودجه عمومی کشور است. این در حالی است که در گذشته تخصیص منابع حوزه سلامت نه تنها سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شد بلکه هزینه تلقی می‌شد.

نوربخش گفت: اتفاقاتی خوبی که رخ داده مرهون وزارت بهداشت است و دولت علی‌رغم مشکلات مالی 10 هزار میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان اختصاص داد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور ادامه داد: یکی از اقداماتی که با این منابع قرار است انجام شود مربوط به حرفه مامایی و تشویق برای زایمان طبیعی است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح ملی تحول نظام سلامت سازمان تأمین اجتماعی همکاری خواهد داشت و تمام خدمات در خدمت این طرح ملی خواهد بود.

نوربخش گفت: در سازمان تأمین اجتماعی از خدمات 1700 ماما برخوردار بوده‌ایم به طوری که در سال 92 حدود 55 درصد زایمان‌ها در این مراکز به صورت طبیعی انجام گرفته است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور در رابطه با اخذ قرارداد بیمه با ماماها گفت: مراقبت قبل از زایمان، آموزش قبل از ازدواج، دوران بارداری، بخش وسیعی از خدماتی است که باید مورد توجه بیمه قرار گیرد.

وی افزود: در بخش مامایی برنامه راهبردی جدیدی تدوین شده به طوری که تمام زنان بیمه شده از زمان بارداری تا دوران یائسگی برای گرفتن خدمات تخصصی زنان می‌توانند به یکی از مراکز درمانی زیرمجموعه سازمان مراجعه کنند و با کیفیت‌ترین خدمات را دریافت کنند.

وی افزود: با اجرای این برنامه ضمن ترویج زایمان طبیعی از تقاضاهای القایی جلوگیری می‌شود و هزینه‌‌های غیرضروری کاهش می‌یابد.

نوربخش تصریح کرد:‌ این برنامه راهبردی باعث اصلاح شیوه زندگی در زندگی بیمه شدگان می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها