امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83062
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیتر مائورر در دیدار با محمد فرهادی، رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان با ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیتر مائورر در دیدار با محمد فرهادی، رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان با اشاره به اینکه شاید در گذشته توجه کافی به نیازهای ارتباطی کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و جمعیت هلال‌احمر ایران نشده است، تأکید کرد: برای صلیب‌سرخ گسترش همکاری‌ها با ایران بسیار اهمیت دارد، لذا باید سطح همکاری‌ها را با ایران تا حدی گسترش دهیم که در صلیب‌سرخ به الگو تبدیل شویم.

*قدردانی از هلال‌احمر ایران در زمینه اسلام و حقوق بین‌الملل بشردوستانه

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ از همکاری‌هایی که جمعیت هلال‌احمر ایران در زمینه اسلام و حقوق بین‌الملل بشردوستانه با کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ دارد، قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه در سفر به کشورهای مختلف سعی می‌کند تا با افراد مذهبی ارتباط بگیرد، تأکید کرد: تأثیر و ارتباط فرهنگ‌های مختلف با افراد مذهبی بر حقوق بشردوستانه از اهمیت بسیاری برخوردار است و لذا بسیار خرسندم که به تازگی با آیت‌الله سیستانی در نجف و برخی روحانیون دیدار کردم.

*ظرفیت‌های ملی هلال‌احمر ایران برای کمیته بسیار قابل توجه است

مانورر با ابراز تمایل برای بازدید و افتتاح موزه جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: ظرفیت‌های ملی هلال‌احمر ایران برای کمیته بسیار قابل توجه است. کمیته بین‌‌المللی صلیب‌سرخ به تازگی تصمیم گرفته است تا ظرفیت‌های پاسخگویی خود را در بلایای طبیعی و اتفاقات بشردوستانه به هم نزدیک‌تر کند. برای نمونه اتفاقی که در فیلیپین رخ داد به علت اینکه قبل از آن کمیته در این کشور استقرار داشت درصد پاسخگویی ما را بسیار افزایش داد.

وی با تأکید بر اینکه تجارب کشورهای مختلف در پاسخگویی به حوادث و بلایای طبیعی، در هنگام درگیری‌ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود، اظهار کرد: تجربیات در درگیری‌های مختلف یا بلایای طبیعی، دسترسی به نواحی مختلف آسیب‌دیده و آشنایی با بازیگران مختلف حادثه می‌تواند در سرعت پاسخگویی به اتفاقات بسیار موثر باشد.

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ با اشاره به اینکه کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ به دنبال مشارکتی واقعی با جمعیت‌های ملی به‌ویژه ایران است، گفت: نگاه ما به این مسئله که در فعالیت‌های میان فدراسیون و جمعیت‌های ملی فقط باید یک نهاد فعالیت داشته باشد، انتقادی است و معتقدیم که این دو باید در کنار هم و با هم حرکت کنند.

*کمک به بهبود زیرساخت های بهداشتی

وی با تأکید بر اینکه رسیدگی به وضعیت مهاجران در کشورهای مختلف برای کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ بسیار اهمیت دارد، افزود: ایران هم کشوری است که از این پدیده بسیار تأثیر پذیرفته و از سوی دیگر تعداد افرادی که امروزه در دنیا اواره شده‌اند رو به افزایش است و لذا باید کمیته به بهترین تشکیلات مقابله با این پدیده تبدیل شود.

مائورر با اشاره به اینکه کمیته به شدت نگران تخریب نظام‌های بهداشتی در حال تخریب در کشورهایی چون سوریه است، خاطر نشان کرد: فرصت بسیار مناسبی است تا کمیته و هلال‌احمر ایران زمینه‌های همکاری‌خود را برای تقویت و کمک به بهبود زیرساخت‌های بهداشتی کشورهایی چون سوریه بیشتر بررسی کنند.

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ پس از دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان از معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر هم بازدید کرد و با امکانات و توانمندی‌های ایران در این بخش آشنا شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها