امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83068
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، سید امیر محسن ضیائی امروز در نشست رئیس جمهور با مسئولان وزارت بهداشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، سید امیر محسن ضیائی امروز در نشست رئیس جمهور با مسئولان وزارت بهداشت که همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت برگزار شد، ضمن اعلام این خبر گفت: راهبرد گسترش جغرافیایی آموزش عالی سلامت در عرصه سرزمین به منظور ساماندهی و مدیریت توسعه کیفی موسسات آموزش عالی سلامت از ابعاد این برنامه است.
 
وی گفت: تحلیل و برآورد نیروی انسانی مورد نیاز بخش سلامت، رشته و مقاطع مورد نیاز نظام سلامت تا 1404 و برنامه ارتقاء کیفی آموزش پزشکی چهار بخش طرح تجول نظام آموزش پزشکی است که راهنمای عملیاتی و سند راهبردی هر چهار بخش تهیه شده و فاز اول آنها در حال اجراست.
 
وی یادآور شد: صرفنظر از برنامه تحول نظام آموزش پزشکی، توسعه همکاری‌های بین‌المللی در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر آمادگی کامل برای پذیرش فراگیر از پایین‌ترین تا بالاترین رده‌ها از کشورهای منطقه وجود دارد.
 
معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: همچنین برنامه‌هایی برای اعزام نیروهای تخصصی و فوق تخصصی به منظور ارائه خدمات پیچیده و روزآمد به کشورهای همسایه وجود دارد.
 
وی اضافه کرد: برنامه‌هایی نیز برای افزایش ماندگاری نیروی تخصصی در مناطق کمتر برخوردار با همکاری سایر بخش های وزارت بهداشت در حال اجراست.
 
ضیائی تصریح کرد: با علم به اینکه آموزش پزشکی، دستاوردهای زیادی داشته است توجه دولت به فصل آموزش می‌تواند در توسعه کشور تأثیر اصلی و جدی داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها