امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83069
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت بهداشت، رسول دیناروند در نشست رییس جمهوری با وزیر بهداشت و معاونین این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت بهداشت، رسول دیناروند در نشست رییس جمهوری با وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه که صبح امروز همزمان با آغاز طرح تحول نظام سلامت برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: دولت در سال 92 موفق شد بحران دارویی را که از نیمه اول سال در کشور ایجاد شده بود با بسیج امکانات حل کند و شاهد آرامش در بازار دارویی و دسترسی مردم به داروها بودیم.

وی گفت: در سال 93 سیاست های تأمین و تدارک دارو به سمت حمایت از تولید داخل و همچنین کاهش هزینه‌های دارویی مردم ادامه خواهد داشت.

وی همچنین در حوزه نظارت بر کیفیت و سلامت فرآورده‌های غذایی و سایر کالاهای سلامت محور اشاره کرد و افزود: تقویت برنامه‌های نظارتی به خصوص نظارت در سطح عرضه را پیگیری می‌کنیم. همچنین در زمینه‌های کاهش مصرف مواد آسیب‌رسان به سلامت مانند نمک، روغن (به خصوص اسیدهای چرب ترانس و اشباع) و شکر تلاش خواهیم نمود.

رئیس سازمان غذا و دارو، برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک به منظور منطقی کردن تجویز و مصرف دارو و راه‌اندازی پورتال دارویی برای نظارت دقیق بر تمام فرایندهای تأمین، تدارک، توزیع و عرضه دارو را از دیگر اولویت‌های سال 93 این سازمان اعلام کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها