امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83071
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیتر مائور در حاشیه افتتاح موزه جمعیت هلال احمر ایران گفت: این موزه‌ها ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیتر مائور در حاشیه افتتاح موزه جمعیت هلال احمر ایران گفت: این موزه‌ها و نمایشگاه‌‌ها هستند که گذشته ما را به یادمان می‌آورند و میان گذشته، حال و آینده پیوند برقرار می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر ایران یک جمعیت قوی در دنیا محسوب می‌شود، گفت: امیدوارم حضور من در اینجا سبب توسعه و تقویت جمعیت هلال احمر ایران و همین‌طور همکاری‌های دوجانبه ما شود.

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به نقش صلیب سرخ و هلال احمر در برقراری صلح در جامعه اشاره کرد و گفت:‌ چالش‌های بسیار زیاد و نگران‌کننده‌ای مانند جنگ و بلاهای طبیعی در پیش است. در این کارها نمی‌توان به تنهایی اقدام مثمرثمری داشت و همگی باید دست به دست هم دهیم تا با آنها مقابله کنیم.

مائور به درگیری‌های مسلحانه در کشورها اشاره کرد و گفت: اکثر این درگیری‌ها مانند بحران سوریه چندین کشور را درگیر خود می‌کند و به همین جهت نیاز است که همکاری‌های مشترک میان کشورها انجام شود تا صلح پایدار در جهان برقرار شود.

وی مقابله با بحران‌ها را نیازمند راهکارهای جدید عنوان کرد و گفت: در پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه تنها فعالیت‌های بشردوستانه کافی نیست و فعالیت‌هایی فراتر از این باید انجام شود ما خوشحالیم که با جمعیت هلال احمر ایران کار می‌کنیم چرا که آنها تاکنون کارهای خوبی در زمینه‌‌های حقوق بین‌الملل و پیوند دادن خانواده‌های جدا افتاده انجام داده‌اند.

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در پاسخ به سؤالی در مورد وضعیت زندانیان گوانتانامو گفت:‌ در مورد این زندان باید از مسئولان آمریکایی سؤال شود نه مسئولان صلیب سرخ. این کمیته ده‌ها سال است که از مراکز بازداشت و زندان‌ها بازدید می‌کند، با زندانیان مختلف دیدار می‌کند و گزارش این وضعیت را به صورت محرمانه به مقامات کشورها اعلام می‌کند.

وی افزود: یکی از این زندان‌‌ها نیز گوانتانامو است اما به طور کلی سال گذشته بیش از 750 هزار زندانی با فرستادگان صلیب سرخ دیدار داشته‌اند.

مائور به فعالیت‌های صلیب سرخ در میانمار نیز اشاره کرد و گفت: فعالیتهای خود را در این کشور گسترش داده‌ایم از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها بازدید کرده‌ایم و خدمات زیادی را مخصوصاً در یکی از زندان‌ها به مسلمانان ارائه داده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار