امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83082
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، علمای اهل سنت پاکستان با برگزاری همایش «لبیک یا رسول الله و دفاع از اهل ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، علمای اهل سنت پاکستان با برگزاری همایش «لبیک یا رسول الله و دفاع از اهل تسنن» در شهر «حیدر آباد» واقع در ایالت «سند» ضمن اعتراض به اقدامات تروریستی جریان‌های تکفیری، خواستار برخورد قاطع دولت و ارتش پاکستان با گروههای مسلح بویژه شبه‌نظامیان طالبان شدند.

علمای اهل سنت، تلاش دولت پاکستان برای صلح با طالبان را بی‌فایده دانسته و از ارتش این کشور خواستند تمام امکانات خود را برای سرکوبی شبه نظامیان به کار گیرد.

«محمد شاهد غوری» یکی از علمای اهل سنت در پاکستان گفت: تفکر طالبان، تفکر تروریستی و اساس آن کشتن انسان‌های بی‌گناه است بنابراین دولت و ارتش بایستی، گروه‌های وابسته به طالبان را ریشه‌کن کنند.

مفتی «میان احمد برکاتی» یکی دیگر از رهبران اهل سنت پاکستان در این زمینه اظهار داشت که «سپاه صحابه» پاکستان نام اهل «سنت و جماعت» را برای خود برگزیده و سعی دارد از این طریق افکار عمومی مردم را منحرف و اهل تسنن را بدنام کنند.

وی افزود: شعار اهل سنت پاکستان «یا رسول الله» است اما سپاه صحابه و گروه‌های وابسته به جریان افراط این شعار را قبول ندارند و حساسیت زیادی روی کلمه «یا» که برای احترام به پیامبر بکار برده می‌شود؛ دارند و این کلمه را مختص به خدا می‌دانند با توجه به این موضوع اقدامات این گروه‌ها ارتباطی با اهل سنت ندارد.

پاکستان در سه دهه اخیر شاهد گسترش سریع تحرکات افراط گرایانه و خشونت‌های فرقه‌ای بوده است در عین حال عوامل مختلف داخلی و خارجی نیز در این روند دخیل هستند.

بنابراین اگر ریشه‌ها و انگیزه‌های گسترش افراط گرایی و فرقه گرایی در این کشور را بررسی کنیم, به نقش عربستان و آمریکا در حمایت از جریان افراد پی خواهیم برد و سازمان‌ها، گروه‌ها و احزاب افراط گرا از «واشنگتن» و «ریاض» کمک دریافت می‌کنند

بازیگران مداخله‌گر خارجی در رشد پدیده افراط تلاش یادی کرده‌اند و این جریان در حال رشد، خود را در سراسر این کشور پهن کرده و با توجه به ماهیتی که دارد به خارج از این سرزمین نیز سرایت خواهد کرد بنابراین آثار تخریبی خود را به پاکستان و کشورهای همسایه این کشور تحمیل کرده و می‌کند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار