امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83096
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، دولت پاکستان ضمن موافقت با استفاده از خطوط هوایی این کشور با ارسال ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، دولت پاکستان ضمن موافقت با استفاده از خطوط هوایی این کشور با ارسال یکهزار و 628 خودروی زرهی و سایر تجهیزات نظامی آمریکا به افغانستان موافقت کرد.

وزارت دفاع پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از ارسال تجهیزات نظامی از آسمان پاکستان تلاش برای خودکفایی نیروهای افغان برای مقابله با شبه‌نظامیان طالبان و کنترل اوضاع این کشور در آستانه خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.

بر اساس این بیانیه، ارسال تجهیزات نظامی به افغانستان تا چند هفته آینده ادامه خواهد داشت.

پایگاه رسمی اطلاع رسانی دولت پاکستان نیز با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد: اولین پرواز برای انتقال 15 دستگاه خودروی نظامی آمریکایی امروز (دوشنبه) از فرودگاه شهر بندری کراچی به مقصد پایگاه بگرام در افغانستان انجام می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، آمریکا در سال 1391 برای استفاده از خطوط هوایی پاکستان جهت انتقال تجهیزات نظامی به افغانستان به توافق رسیده بود اما بعلت کشته شدن مرزبانان پاکستانی توسط بالگردهای ناتو و مخالفت شدید مردم این کشور برای ادامه ارتباط با آمریکا، موضوع این قرارداد علنی نشد و پاکستان با بستن مسیر تدارکات ناتو اعتراض خود را نسبت به این موضوع نشان داد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار