امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83098
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، «ولید جنبلاط»، رئیس «جبهه مبارزه ملی» لبنان در نشست مطبوعاتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، «ولید جنبلاط»، رئیس «جبهه مبارزه ملی» لبنان در نشست مطبوعاتی هفتگی خود مدعی شد که وی و جبهه متبوعش همچنان و همانند 3 سال گذشته در کنار مردم سوریه است.

وی با توصیف جنگ‌های داخلی لبنان به «انقلاب سوریه»!! تصریح کرد که این انقلاب به خاطر نبود سیاست‌های واضح و شفاف از سوی گروه کشورهای دشمن سوریه موسوم به «دوستان سوریه» تحریف شده و هر روز بر پیچیدگی آن افزوده می‌شود.

جنبلاط در ادامه تصریحات خود درباره اقدام گروه‌های تروریستی مسلح فعال در سوریه در فراخواندن رژیم صهیونیستی جهت ورود به بحران سوریه و کمک به این گروه‌ها گفت: چنین فراخوان‌هایی را محکوم می‌کنیم، همانگونه که اخبار منتشره درباره همکاری امنیتی و اطلاعاتی برخی از گروه‌های مسلح و طرف‌های انقلابی!! را رد می‌کنیم.

وی گفت: انقلاب سوریه !! هم اکنون به کانون توجه و فعالیت دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل تبدیل شده و این موضوعی بسیار خطرناک است و با روند تاریخی سوریه در تعارض و تناقض قرار دارد و مانع تشکیل سوریه‌ای کثرت‌گرا و عربی می‌شود.

جنبلاط خاطر نشان کرد: ادامه این روند سوریه را در معرض تقسیم و تجزیه یا جنگ داخلی و اشغال از سوی اسرائیل همانند لبنان قرار می‌‌دهد و طرح «دیوار دوستی» که اسرائیل در صدد بنای آن در سوریه است، نسخه قدیمی طرح این رژیم در لبنان است که زمینه اشغال لبنان توسط این رژیم را فراهم کرد.

وی مدعی شد، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه نمایشی است که نتایج و بهای سنگینی برای سوریه به دنبال دارد و از ائتلاف معارضان سوری خواست مانع برگزاری چنین انتخاباتی شوند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها