امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83108
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، در طول سه سال گذشته بخش عظیمی از مردم بحرین با سرکوب رژیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، در طول سه سال گذشته بخش عظیمی از مردم بحرین با سرکوب رژیم آلخلیفه مواجه شده‌اند و پرونده مقامات بحرینی سرشار از نقض حقوق و آزادی‌های مذهبی است.
در این میان رژیم حاکم بر بحرین تلاش کرده تا فریاد افرادی که خواستار لغو تبعیض مذهبی هستند را نشنیده بگیرد و در مقابل بخش گسترده‌ای از مردم این کشور را با رویکردی طائفی مورد حمله قرار داده و درهای گفت‌وگو را بر روی جریان‌های تغییر خواه بسته است.
رژیمی که خود پرونده‌ای سرشار از نقض آزادی های مذهبی دارد از امروز و به مدت سه روز میزبان کنفرانس گفت‌وگوی تمدن‌ها و فرهنگ‌هاست، که در این کنفرانس 15 چهره مذهبی و فرهنگی حضور خواهند یافت.
از چهره‌های شاخص حاضر در این کنفرانس می‌توان به «احمد الطیب» شیخ الازهر، «ایاد مدنی» دبیر کل سازمان همکاری‌ اسلامی، «یوحنای دهم یازجی» اسقف ارتدکس‌های انطاکیه و رم شرقی، «آرام اول کیشیشیان» اسقف ارمنی‌های ارتدکس، «کامیلو پالین» نماینده پاپ واتیکان و تعدادی از رهبران مذهبی یهودی‌ها و بودایی ها اشاره کرد.
در آخرین گزارشی که از نقض آزادی های مذهبی در بحرین گزارش شده، دیدبان حقوق بشر بحرین اعلام کرده که زندانیان عقیدتی در زندان‌های رژیم آل خلیفه از سال 2011 تا کنون همواره با ضرب و شتم و توهین به دلیل مذهبشان مواجه می‌شوند و همچنین از برگزاری نماز منع می‌شوند که این موارد در گزارش کمیته حقیقت یاب پادشاهی موسوم به گزارش «بسیونی» ذکر شده است.
این گزارش همچنین به اقدامات رژیم بحرین در مجازات دسته جمعی برخی شهروندان این کشور که پیرو مذاهب خاصی هستند اشاره کرده و تأکید کرده که این افراد به دلیل مذهبشان از کار کردن در سازمان‌های دولتی محروم می‌شوند.
رژیم بحرین همچنین تا کنون دست کم 38 مسجد و عبادتگاه را که تعدادی از آنها ارزش تاریخی داشته‌اند نابود و ویران کرده است که میتوان به مسجد امیر محمد البریغی که 450 سال پیش ساخته شده اشاره کرد که این مسئله نیز بر خلاف ادعاهای منامه در گزارش بسیونی اثبات شده است.
در 29 ژانویه سال جاری رژیم آل خلیفه  شورای اسلامی العلمائی را که عالی ترین هیئت مذهبی شیعیان در بحرین به شمار می‌رود را منحل و اموالش را مصادره کرد.
این حکم از سوی دادگاه عالی اداری بحرین بر اساس دادخواست «خالد بن علی آل خلیفه» وزیر عدل صورت گرفت که معارضان آن را نشان دهنده حجم کینه رژیم از یکی از بخش‌های اصلی جامعه بحرین دانست.
سال گذشته نیز مراسم بزرگداشت روز عاشورای شیعیان بحرین با سرکوب نیروهای آل خلیفه روبه رو شد و دیدبان حقوق بشر بحرین اعلام کرد که 42 واعظ و مداح شیعه بحرینی به صورت خودسرانه بازداشت و بیش از 24 مورد حمله و تخریب مراسم آیین‌ عزاداری شیعیان گزارش شده است که به دو هیئت نیز حمله شده است.
در اولین روزهای ماه محرم نیروهای رژیم بحرین به یک هیئت در منطقه «نویدرات» حمله کرده بود که بعد از شلیک گاز اشک‌آور موارد متعددی از خفه‌گی کودکان و جوانان گزارش شد که شعار «لبیک یا حسین» سر داده بودند.
به موارد دیگری نیز از جمله حمله با گاز اشک آور  به مسجد جامع امام صادق که به وسیله «شیخ عیسی قاسم» اداره می‌شود بعد از نماز جمعه می‌توان اشاره کرد.
اخراج «شیخ حسن نجاتی» نماینده آیت الله سیستانی در بحرین و سلب تابعیت بحرینی‌اش از دیگر اقدامات اخیر رژیم آل خلیفه بود که سازمان ملل آن را تبعیض بر اساس گرایش‌های مذهبی نامید.
بحرین به این ترتیب به کشوری ناقض آزادی‌های مذهبی تبدیل شده که با انتقاد سازمان‌های بین المللی نیز روبه رو شده است اما دولت این کشور حتی تلاش نکرده که در قبال این رسوایی‌ها عذرخواهی کند یا عاملان آن را مجازات کند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها