امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83110
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الیوم السابع، «احمد الطیب»، شیخ الازهر از پیروان مذاهب مختلف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الیوم السابع، «احمد الطیب»، شیخ الازهر از پیروان مذاهب مختلف اسلامی خواست پیش از آنکه به گفت‌وگو با پیروان ادیان آسمانی و تمدن‌های دیگر جهان بنشینند، باب گفت‌وگو و مذاکره‌ با یکدیگر را باز کنند، گفت‌وگویی که آنها را به حل اختلافاتشان و پیش گرفتن راه وحدت ملی و اسلامی و اختلافات مذهبی رهنمون کند.

طیب در ادامه به حکومت بحرین پیشنهاد داد که راه گفت‌وگو و مذاکره با معارضان بحرینی را پیش گیرد و تاکید کرد که الازهر آماده مشارکت در گفت‌وگو بین مذاهب مختلف اسلامی است.

شیخ الازهر این سخنان را در افتتاحیه کنفرانس «گفت‌وگوی تمدن‌ها و فرهنگ‌ها» ایراد کرد. این کنفرانس به دعوت پادشاه بحرین و با حضور ولی‌عهد این کشور امروز دوشنبه در منامه، پایتخت بحرین آغاز به کار کرد.

طیب در ادامه سخنان خود تاکید کرد که اعراب و مسلمانان بیش از آنکه نیازمند گفت‌وگو و مذاکره با غرب باشند، نیازمند گفت‌وگو و مذاکره داخلی میان خود هستند تا اهداف خود را متحد و یکپارچه کنند.

کنفرانس «گفت‌وگوی تمدن‌ها و فرهنگ‌ها» به مدت 3 روز و تحت عنوان «تمدن‌ها در خدمت بشریت» و با حضور 150 اندیشمند از بیش از 15 کشور جهان و 350 شخصت دینی، فکری، ادبی و آکادمیک داخلی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها