امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83120
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، پنجاه و چهارمین همایش گروه ورزشی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، پنجاه و چهارمین همایش گروه ورزشی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه در محل هتل «عشق‏‌آباد» در پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شد.

در این همایش بین‌‏المللی 60 نماینده از 19 کشور دنیا و نیز مقامات رسمی دولت ترکمنستان حضور یافته و نحوه پخش مسابقات ورزشی در رادیو و تلویزیون‏‌های ملی کشورهای اتحادیه مذکور و نیز همکاری‏‌های بین‌‏المللی در زمینه رسانه‏‌ها از مهمترین برنامه این همایش 3 روز بوده‏ است.

خبرگزاری رسمی ترکمنستان روز دوشنبه ضمن تأیید مطلب فوق تصریح کرد که تجربه در زمینه پخش زنده مسابقات ورزشی بین‏‌المللی، تربیت خبرنگاران و گزارشگران ورزشی از دیگر محورهای همایش گروه ورزشی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه در عشق‏‌آباد بوده‏ است.

گفتنی است که برگزاری همایش مذکور درحالی است که در سال 2017 میلادی در عشق‏‌آباد دور پنجم بازی‏‌های آسیای رزمی و داخل سالن برگزار می‌شود که دولت ترکمنستان از این روزها تدارکاتی گسترده و ویژه‌ای در این زمینه اتخاذ می‏‌کند.  

بیانیه وزارت امور خارجه قزاقستان در مورد وضعیت اوکراین

بنابر گزارش پایگاه خبری «تودی.کز»، به نقل از وزارت امور خارجه قزاقستان، حوادث اخیر رخ داده در مناطق «اودسا»، «اسلاوی» و «کرمتورسک» اوکراین باعث نگرانی مقامات قزاقستان شده است.

به گفته این منبع، قزاقستان طرف‌های درگیر را به پایان خشونت و پیدا کردن راه‌حل‌های مسالمت آمیز و ثبات اولیه وضعیت دعوت کرده است.

مقامات قزاقستان به طور قطع طرف‌های درگیر در اوکراین را به رعایت توافق نامه 17 آوریل سال جاری در ژنو دعوت کرده و اعلام کردند که حوادث روزهای اخیر باید یک سیگنال جدی جهت برقراری صلح اولیه، ثبات و امنیت در اوکراین باشد.

معاون نخست وزیر مالزی وارد تاشکند شد

بنابر گزارش پایگاه خبری «وکرسی.اوز»، معاون نخست وزیر و همزمان وزیر آموزش و پرورش مالزی در یک سفر رسمی وارد تاشکند پایتخت ازبکستان شدند.

به گفته این منبع، برای اولین بار است که معاون نخست وزیر مالزی از ازبکستان بازدید می‌کند.

در این بازدید چهار روزه مقامات 2 کشور مسائل تقویت روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

این منبع می‌افزاید، «تن شری محی الدین مهد یاسین» وزیر آموزش و پرورش مالزی با «ادهم اکرام اف» معاون نخست وزیر ازبکستان در امور آموزش و پرورش و مسائل اجتماعی و «عبد الله عزیز هارون» سفیر مالزی در ازبکستان ملاقات کرد.

لازم به ذکر است که هیئت نمایندگان مالزی شامل تعدادی از اعضای پارلمان، مقامات دولتی و نمایندگان تجاری و دانشگاه‌های این کشور است.

این منبع تصریح می‌کند که در طول این سفر معاون نخست وزیر مالزی قصد دارد از دانشگاه دولتی زبان‌های جهانی ازبکستان که در آنجا برای دانش آموزان کتاب نیز ارائه خواهد کرد، دیدن کند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها