امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83128
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
«رشید درباس»، وزیر امور اجتماعی لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد که سومین جلسه پارلمان ...

«رشید درباس»، وزیر امور اجتماعی لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد که سومین جلسه پارلمان لبنان برای انتخاب نامزد مورد توافق جهت انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است، چهارشنبه این هفته برگزار شود، تفاوت چندانی با 2 جلسه پیشین نخواهد داشت و تمام گروه‌ها و جناح‌ها همچنان به اصول و مبادی خود متوسل خواهند بود.

درباس در این خصوص ابراز امیدواری کرد که تا موعد مشخص شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، پارلمان به اجماع درباره نامزد مشترک برسند تا مرحله آینده کشور با چالش خلاء و شکاف مواجه نباشد.

وزیر امور اجتماعی لبنان پیش بینی کرد که نشست چهارشنبه آینده نیز به حد نصاب نرسد و موعد جدیدی برای نشست پارلمان مشخص شود.

وی درباره دیدار اخیر «جبران باسیل»، وزیر خارجه لبنان از جناح «تغییر و اصلاح» با «سعد الحریری»، رئیس جریان المستقبل و میزان تاثیر آن بر دستیابی به تفاهم برای انتخاب نامزد مشترک گفت: گفته شده که دیدگاه‌های دو طرف درحال نزدیک شدن به یکدیگر است، اگرچه تاکنون هیچ یک از آنها به توافقی نرسیده‌اند، اما این به معنای گشوده شدن باب گفت‌وگوها و مذاکرات نیست.

درباس افزود: اکنون تلاش می‌شود، جناح‌ها و جریان‌ها برای دستیابی به راه حل به توافق برسند و این امری پسندیده است و ما آرزو می‌کنیم، این توافق میان گروه‌ها هرچه سریع‌تر حاصل شود، چون ایجاد خلاء در کشور به سود هیچ گروهی نخواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا 25 می شاهد انتخاب رئیس جمهوری جدید خواهیم بود یا خیر گفت: امیدواریم اجماع برسر نامزد مشترک حاصل شود، اما این را هم می‌دانیم که این انتخاب جز با توافق جناح‌ها و جریان‌ها حاصل نخواهد شد.

درباس در این خصوص که آیا انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاثیری بر انتخابات ریاست جمهوری در لبنان دارد، یا خیر گفت: نمی‌توان میان این دو امر ارتباطی ملاحظه کرد، چون سوریه هم اکنون نقشی در انتخاب رئیس جمهوری جدید لبنان ندارد، اما اوضاع منطقه‌ای بر این امر تاثیرگذار است.

اما درباره مذاکرات صورت گرفته در روز دوشنبه در بعبدا و نتایج احتمالی آن این وزیر لبنان تنها به بیان این گفته اکتفا کرد که این وظیفه رئیس جمهوری است که طرف‌های سیاسی کشور را به گفت‌وگو دعوت کند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها