امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83137
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کارگاه با عنوان «چگونه پروپوزال بنویسیم» به دو بخش نظری و عملی  تقسیم شده است: در بخش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کارگاه با عنوان «چگونه پروپوزال بنویسیم» به دو بخش نظری و عملی  تقسیم شده است:

در بخش بخش نظری آمده است: خردمند مرد آن است که چون کارش پدید آید، همه رأی‌ها را جمع کند و به بصیرت دل در آن نگرد تا آنچه صواب است از او بیرون کند و دیگر را یله کند.

در بخش عملی نیز آمده است: همچنان که کسی را دیناری گم شود اندر میان خاک اگر زیرک بود همه خاک را که در آن حوالی بود جمع کند و به غربالی تنگ فرو گذارد تا دینار از میان پدید آید.

بنا بر این گزارش، در جلسه اول، با همکاری حاضران در کارگاه چند پروپوزال تنظیم می‌شود و جلسه دوم هم با پژوهش سینمایی و شیوه شناسی روبرو خواهیم شد.

گفتنی است، در نظریه بیل نیکولز، مستند گفتمان جدّیت است. همچنان که علم، اقتصاد،  سیاست و تاریخ، گفتمان‌هایی جدّی و ابزار های تغیر هستند؛ ولی در سینمای مستند امروز دنیا، چنین گفتمانی، قوت تمام و کمال سابق خودش را ندارد. بنابراین پژوهش به عنوان یک روش علمی، چه نسبتی با سینمای مستند (که بین امر واقع و داستان، هنر و سند، سرگرمی‌سازی و دانش واقع شده) دارد، به ویژه که بخشی از سینمای مستند گفتگویی است بین واقعیت و خیال. ضمن این که "سینما با برخورداری از زبان تصویری، تأثیری کاملأ متفاوت از متن نوشتاری دارد". در چنین شرایطی آیا پژوهش در دام مخالفانی می افتد که بیان شخصی را فارغ از پژوهش می‌خواهند یا مستندساز را علاوه بر گسترش موضوع، دریافتن فرم جدیدی (film form) برای اجرای آن موضوع یاری خواهد کرد.                                                                            

لازم به ذکر است که این کارگاه ویژه هنرجویانی است که از قبل ثبت نام کرده اند.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها