امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8314
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، روز گذشته نیز منطقه «برزه» در شمال غربی دمشق شاهد درگیری‌های شدید و سخت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، روز گذشته نیز منطقه «برزه» در شمال غربی دمشق شاهد درگیری‌های شدید و سخت نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح و گروه‌های تروریستی مستقر در این منطقه بود.

بر این اساس هریک از مناطق «بساتین الحافظ» و «شارع الحنبلی» شاهد درگیری‌های سخت یگان‌های ارتش سوریه با عناصر تروریستی وابسته به «ارتش آزاد سوریه» بود که در جریان آن شماری از این افراد از جمله چندین تک تیرانداز مستقر بر بالای ساختمان‌های این مناطق کشته و شماری دیگری نیز زخمی شدند.

این درحالی است که یگان دیگر ارتش سوریه یک گروه تروریستی متشکل از 50 فرد مسلح را هدف قرار داد که تلاش داشت به منطقه «ضهر المسطاح» نفوذ کند که در میان اهالی منطقه به «حارة الدیریة» معروف است. در جریان این حمله تمام عناصر این گروه تروریستی کشته و سلاح‌های آنها به طور کامل مصادره شد. پس از آن ارتش سوریه اقدام به تحکیم مواضع خود در این منطقه کردند، چون «حارة الدیریة» دارای موقعیت استراتژیکی در منطقه «برزه» است و در دست داشتن کنترل آن برای گروه‌های تروریستی بسیار مهم است.

همچنین گزارش شده است که نبردهای صورت گرفته در بوستان‌ها و بوته‌زارهای پشت بیمارستان نظامی «تشرین» به شکل چشمگیری تشدید شد تا در جریان آن نیروهای ارتش سوریه ده‌ها فرد مسلح را به قتل رسانده و مابقی را نیز وادار به فرار به بوستان‌های نزدیک «بزرگراه بین‌المللی» کنند که در محاصره دیگر یگان‌های ارتش سوریه قرار دارد و با ورود به این منطقه مورد حمله نیروهای ارتش سوریه در این منطقه قرار گرفتند، تا شمار دیگری از آنها نیز در این منطقه کشته شوند.

یگان‌های ارتش سوریه روز گذشته جمعه حمله گسترده‌ای را علیه مراکز تجمع و مقرهای گروه‌های تروریستی در منطقه «برزه» از چهار محور آغاز کردند و در این راستا یگان‌ توپخانه ارتش سوریه این مقرها و مراکز را در منطقه «برزة البلد» در نزدیکی «مسجد السلام» هدف قرار دادند تا همزمان با آن نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه نیز در منطقه «حارة الطاحون» به گشت‌زنی بپردازند و باقی مانده گروه‌های تروریستی را از این منطقه بیرون کنند که در جریان درگیری‌های پیش آمده با عناصر مسلح 30 نفر از آنها کشته شدند.

اما کانون اصلی درگیری‌های برزه در روز گذشته غلبه بر خطرناک‌ترین تک‌ تیراندازان منطقه بود که در درجه اول در نزدیکی بیمارستان نظامی تشرین و پس از آن در نزدیکی منطقه «مفرق حامیش» متمرکز شده بودند تا راه‌های رفت و آمد و تردد در این منطقه به طور کامل از وجود این تک‌ تیراندازان امن شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها