امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83141
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران ظهر امروز از نمایشگاه بین المللی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران ظهر امروز از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد. او در این بازدید از همسایه های مصلی تهران قدردانی کرد و

گفت: نمایشگاه کتاب همیشه خوب است و امسال هم بهتر از همیشه خواهد بود. از همسایگان مصلی تهران در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران سپاسگذاری می کنم که با بردباری در برگزاری نمایشگاه کتاب همکاری می کنند.

رئیس شورای شهر تهران در مورد جابجایی نمایشگاه تهران گفت: بحث انتقال محل نمایشگاه کتاب تهران از زمان دولت هاشمی رفسنجانی مطرح بوده  و پیش بینی هایی نیز برای این اتفاق شده بود. در زمان های مختلف جانمایی های گوناگونی مانند شهر کتاب عباس آباد در نظر گرفته شد ولی آن هم جوابگوی یک نمایشگاه با این حجم نبود. محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران نیز مشکلات زیادی در زمینه شهری ایجاد می نمود.

او به انتقال نمایشگاه کتاب تهران به شهر آفتاب هم اشاره کرد: شهر آفتاب برای برگزاری نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده زیرا از نظر دسترسی به فرودگاه و گمرک و مسائلی از این مباحث دقت شده است. در یک سال اخیر پیگیری های خوبی صورت گرفته و به نتایجی هم رسیده ایم و امیدواریم که برای سال آینده بتوانیم از آن بهره برداری کنیم. ما در شهر آفتاب برای استفاده دانشجویان نیز از مجموعه مرقد امام خمینی (ره) نیز بهره-برداری های خوبی انجام داده ایم، برای نمونه تدارک خوابگاه های دانشجویی در این مجموعه دیده شده است.

مسجد جامعی به مسئله ترجمه در ایران نیز اینطور پرداخت: مسئله ترجمه آثار ایرانی امری است نسبتا قدیمی که برای نمونه ترجمه آثار خیام، سعدی و ...این اتفاق افتاده است.  جریان ترجمه در ایران حتما نیاز به یک بنگاه-های ادبی دارد و کاری نیست که دولت بتواند آن را انجام دهد و دولت دارای یک جایگاه حمایتی است. اگر از ترجمه آثار حمایت شود اتفاقات خوبی روی خواهد داد.

احمد مسجد جامعی در پاسخ به سوال خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد زمان بهره برداری باغ کتاب تهران به اینکه، باغ کتاب به لحاظ کالبدی کارهایش انجام شده است، اکتفا کرد و از پاسخ دادن به سوال تکمیلی امتناع کرد.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار