امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83150
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه کتاب و ادبیات: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، گردهمایی بزرگ اهالی کتاب و فرهنگ است که ناشران ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه کتاب و ادبیات: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، گردهمایی بزرگ اهالی کتاب و فرهنگ است که ناشران شهرستانی نیز نقش مهمی در برگزاری آن ایفا می کنند. برخی ناشران و شرکت کنندگان در نمایشگاه کتاب از مشکلات خود در نمایشگاه کتاب گفتند.

مسئله اسکان ناشران شهرستانی از سوی ستاد نمایشگاه کتاب مسئله ایست که اغلب ناشران به آن اشاره کردند. مدیر روابط عمومی تعاونی ناشران استان کرمان به سختی های حضور در نمایشگاه کتاب اینطور اشاره کرد: امسال ششمین مرتبه حضور در نمایشگاه است و ما با مشکلاتی که برای شرکت در نمایشگاه داریم با طی مسافت بیش از 2200 کیلومتر برای حضور در یک رویداد فرهنگی شرکت می کنیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به مسئله اسکان ناشران شهرستانی، تاکید کرد: اگر دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه مسئله اسکان ناشران شهرستانی را حل کنند ما بهتر می توانیم در نمایشگاه ظاهر شویم و مشارکت کنیم.

برخی از ناشران اهمیت حمایت مسئولین از ترویج فرهنگ بومی را نیز یادآور شدند. مسئول غرفه انتشارات ایل قشقایی با بیان اینکه به منظور معرفی فرهنگ ایلاتی به نمایشگاه کتاب می آیند گفت: ما برای شرکت در نمایشگاه از هیچ حمایت دولتی استفاده نمی کنیم و تمام هزینه های شرکت در نمایشگاه را خودمان تامین می-کنیم. ما فقط به جنبه های فرهنگی حضور در نمایشگاه توجه کرده و به دنبال کسب منافع اقتصادی نیستیم. ایل قشقایی و ایلات جنوب و جنوبغرب کشور در طول تاریخ در برابر هجوم بیگانگان ایستادگی کرده و برای معرفی بهتر به نسل های آینده حمایت های متولیان نیاز است. او افزود: در زمان برگزاری نمایشگاه در یک مسافرخانه ساکن هستیم.

از دیگر مشکلاتی که مورد اشاره قرار گرفت متراژ غرفه های واگذار شده به برخی ناشران بود. مسئول غرفه انتشارات کردستان با اشاره به اینکه غرفه کوچکی در اختیار انتشاراتشان گذاشته شده گقت: طبق آمار سه سال اخیر حدود 150 عنوان کتاب داشتیم اما در واگذاری غرفه، یک غرفه 9متری در اختیار ما گذاشته شده است.

توقیف برخی آثار مجوزدار در نمایشگاه دیگر مشکلی بود که مورد توجه قرار گرفت.

مسئول غرفه انتشارات کردستان به هزینه های شرکت در نمایشگاه و توقیف آثار مجوز دار اشاره کرد و توضیح داد: ما برای شرکت در نمایشگاه هزینه های اسکان و ... را خودمان پرداخت کرده ایم. هزینه های شرکت در نمایشگاه کتاب برای ما مسئله نیست و اگر غرفه متناسب واگذار شود با هزینه ها کنار می آییم. مشکل اصلی ما توقیف آثار مجوز دار است. کتاب هایی که از سوی ارشاد مجوز چاپ گرفته اند را در نمایشگاه به ما اجازه فروش نمی دهند و توقیف می کنند.

مدیر انتشارت «دلیل ما» به مدیران فرهنگی توصیه کرد برای اهالی فرهنگ هزینه کنند. او افزود: اسکان دادن به ناشران شهرستانی حاضر در نمایشگاه، در مجموعه های دولتی کار سختی نیست که معاونت فرهنگی آن را انجام نمی دهد.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها