امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83160
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، امین عباسیان ظهر امروز ضمن تسلیت درگذشت محمدرضا لطفی اظهار داشت: متأسفانه دیگر با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، امین عباسیان ظهر امروز ضمن تسلیت درگذشت محمدرضا لطفی اظهار داشت: متأسفانه دیگر با آسمان موسیقی ایران زمین ستاره‌ای از ستارگان خود را از دست داد، اما این بار تنها ستاره‌ای نبود که افول می‌کرد، بلکه خورشیدی که گرما بخش محفل موسیقی ایرانی بود غروب کرد.

وی در ادامه افزود: محمدرضا لطفی را به حق باید چکیده موسیقی ایرانی دانست چرا که وی احاطه تامه بر موسیقی داشت.

رئیس انجمن موسیقی لرستان گفت: لطفی استادی بی‌بدیل بود که موسیقی ایرانی با خون و رگ و پوست او عجین گشته بود و در واقع به نوعی همزاد موسیقی ایرانی شده بود، دلیل این ادعا را در آهنگسازی‌های استاد به عینه می‌توان دید، چرا که هنگامی که آهنگ‌های ساخته شده، توسط دیگر آهنگسازان را مورد واکاوی و بررسی قرار می‌دهید، ملودی از یک نقطه که در آمد باشد، شروع و پس از گردش در چند گوشه و اوج سپس فرود آمده و به اتمام می‌رسد.

عباسیان یادآور شد: در آثار استاد لطفی ما شاهد فضای دیگراز موسیقی ایرانی هستیم، یعنی توأمان هم می‌شود با ردیف همراه شد و هم با الهام آهنگساز از ردیف، از دیگر خصوصیات این هنرمند بزرگ احترام و تکریم هنرمندان به خصوص پیشکسوتان عرصه موسیقی بود، به طوری که با همه این عزیزان با هر سبک و نگرشی به یک گونه برخورد می‌کرد.

وی در ادامه ضایعه درگذشت مرحوم محمدرضا لطفی موسیقیدان، نوازنده و آهنگساز برجسته کشور را به خانواده محترم ایشان و جامعه هنری کشور تسلیت گفت.
انتهای پیام/2304/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها