امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83170
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن در ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن در رشته‌های مختلف همچون تجوید، حفظ، وقف و ابتداء و همچنین صوت و لحن به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.

طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن در دو مرحله برگزار می‌شود که افراد پس از ثبت‌نام و احراز شرایطی همچون حداقل 25 سال و داشتن حداقل مدرک دیپلم  در آزمون ورودی که به صورت کتبی و عملی برگزار می‌شود، شرکت کرده و توانمندی‌های خود را در امر داوری به نمایش می‌گذارند و در صورت قبولی در این مرحله می‌توانند در مرحله دوم آزمون‌ها شرکت کنند.

مرحله دوم این آزمون نیز به صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود که برای راه‌یافتگان به این مرحله حداقل 5 تلاوت براساس رشته انتخابی پخش می‌شود که متقاضیان باید به تلاوت‌های پخش شده نمره دهند و در صورتی که نمره داده شده به تلاوت‌ها نزدیک به نمرات اساتید باشد موفق به کسب گواهینامه داوری از سوی سازمان دارالقرآن خواهند شد.

بنا بر این گزارش، ثبت‌نام از افراد مستعد و علاقه‌مند به داوری مسابقات قرآن حداکثر تا ابتدای خردادماه از طریق سایت تلاوت صورت می‌گیرد.

به گفته ضرغام مدیر آموزش سازمان دارالقرآن این دوره از طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآنی تفاوت‌هایی نسبت به ادوار گذشته دارد چرا که در این دوره نه تنها داوران بلکه افرادی که زمینه داوری را نیز در خود احساس می‌کنند می‌توانند در آزمون‌های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران شرکت کنند.

به گزارش فارس، در دوره‌های گذشته آزمون تربیت داور قرآن به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شد که در این آزمون‌ها افراد پس از قبولی در آزمون باید در دوره‌های ارتقای توانمندی شرکت می‌کردند اما این بار سازمان دارالقرآن به افرادی که بتوانند آزمون‌ها را با موفقیت سپری کنند مدرک تخصصی داوری در رشته مربوطه اعطا کرده و برای کسانی که موفق به کسب حدنصاب نمره نشوند کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها