امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83205
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (سه‌شنبه)در نشست علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (سه‌شنبه)در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سؤال برخی از نمایندگان مجلس اظهار داشت: سؤال و نظارت حق نمایندگان است و پاسخ به آنها در چارچوب مصالح و منافع ملی وظیفه سایر مسئولان در هیأت دولت است.

وی افزود: حساسیت نمایندگان نسبت به وزارت خارجه نشان‌دهنده اهمیت به سیاست خارجی و امنیت ملی است و بسیار خوشحالم که در طول 8 ماه گذشته، بیش از وزرای دیگر، در تاریخ انقلاب اسلامی در مجلس، در کمیسیون امنیت ملی و دوبار در صحن مجلس حضور پیدا کردم و درباره مسائل مختلف به نمایندگان پاسخ دادم.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: خداوند بزرگ را سپاسگزارم که به برکت هوشمندی و پایمردی مردم دلاور ایران و در سایه حمایت و هدایت مقام معظم رهبری و به تدبیر و درایت ریاست جمهوری، امروز سیاست خارجی ایران با ارائه منطقی گفتمان اصیل انقلاب اسلامی که همان گفتمان مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) و تمام مواضع ما عین مواضع مقام معظم رهبری است.

ظریف تصریح کرد: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان صلح‌طلبی و گفتمان سازنده همراه عزت، هویت‌مداری و گفتمان حکمت و همراه با عدالت است که این گفتمان امروز با موفقیت مسیر پیشرفت و روشنگری را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: دوستداران ایران امروز خوشحال هستند که به دلیل سربلندی سیاست خارجی ایران، عرصه بر دشمنان تنگ شده و سرمایه‌گذاری‌های کلان و رویاهای باطل آنها نقش بر آب شده است.

ظریف در ادامه اضافه کرد: در این مسیر بیش از هر چیز به دعای معصومین، همدلی مردم و همراهی آنها دل بستیم و با همین رویکرد حاضر شدم که به سؤالاتی که پیش‌تر در کمیسیون امنیت ملی پاسخ دادم، در صورت لزوم مجددا پاسخ دهم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار