امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83226
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گذشت 3 سال از پروژه مسکن مهر روز خبر تازه‌ای از حواشی طرح به گوش می رسد و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گذشت 3 سال از پروژه مسکن مهر روز خبر تازه‌ای از حواشی طرح به گوش می رسد و این بار خبرها حاکی از این است که بانک مسکن پرداخت بیمه مانده تسهیلات مسکن مهر را انجام نمی دهد.

بنابراین گزارش، پس از اینکه وام‌های مسکن مهر تبدیل به دفترچه اقساط می‌شود، اقساط آن تحت پوشش بیمه مانده تسهیلات قرار می‌گیرد و بدین معنا که اگر متقاضی مسکن مهر دفترچه اقساط خود را گرفت و فوت کرد خانواده متقاضی دیگر نیازی به تقبل و پرداخت اقساط ندارند و شرکت بیمه، مانده اقساط را به بانک مسکن پرداخت می‌کند.

بر اساس این گزارش چنانچه اقساط وام مسکن مهر که بالغ بر 48 هزار میلیارد تومان است عقب‌ بیفتد با مشکل مواجه خواهد شد و به همین دلیل وام مسکن مهر بیمه شد تا چنانچه فرد متقاضی مسکن مهر فوت کرد، خانواده او دچار مشکل نشود.

بر این اساس در ابتدای کار قرار شد 2 درصد از تسهیلات بانکی به بیمه اختصاص داده شود اگر چه بیمه آسیا قراردادی در این خصوص امضا کرد، اما به تعهدات خود عمل نکرد و متعاقب آن قرارداد مقرر شد از مردم در زمان تحویل دفترچه اقساط این 2 درصد دریافت ‌شود.

اگر در دفترچه اقساط متقاضیان دقت شود در 2 سال اول مبلغ دیگری قید شده که ماهانه 20 هزار تومان بیشتر از مبالغ قسط در 2 سال بعد است، یعنی اگر در حال حاضر دفترچه اقساط مسکن مهر 250 هزار تومان است دو سال بعد 230 هزار تومان می‌شود این 20 هزار تومان در 24 ماه بابت حق بیمه مانده تسهیلات مسکن مهر از مالکان مسکن مهر دریافت می‌شود.

بنابراین گزارش، بعد از اینکه بیمه آسیا به تعهدات خود عمل نکرد مصوبه دولتیی گرفته شد مبنی بر اینکه بانک مسکن در شرکت‌های زیرمجموعه خود بتواند این تسهیلات را به نام بیمه تسهیلات بیمه کند.

این مصوبه اما تا کنون مسکوت مانده است و در عین حال مردم و متقاضیان مسکن مهر حق بیمه دو درصدی را می‌پردازند.

 این گزارش می افزاید:به عنوان مثال متقاضی مسکن مهری در خراسان جنوبی در شهرستان قائن به دلیل تصادف فوت و این بیمه را نیز پرداخت کرده است، اما بانک مسکن تعهد بیمه‌گر را اجرایی نکرده و خانواده وی هم اکنون در حال پرداخت اقساط باقیمانده است.

 انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها