امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83237
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم‌زمان با پنجمین روز از هفته گرامیداشت مقام معلم، خبرگزاری پیروان ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم‌زمان با پنجمین روز از هفته گرامیداشت مقام معلم، خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از معلمان مجتمع دانش آموزان استثنایی توحید و خانم «داورپناه» مادر شهیدان طوافی در سالن اجتماعات این خبرگزاری تقدیر و تجلیل کرد.

در این مراسم که به پاس نکوداشت زحمات «خانم داورپناه» که مادر دو شهید و یک جانباز و همچنین همسر جانباز انقلاب اسلامی هستند بسیاری از چهره های آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حبیب الله حسنی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، فرشته حشمتیان، معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش و معاون فعلی سازمان نشرآثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس، وجیه‌اله پرویزی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، سید نظام الدین موسوی، مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، توکلی، نماینده آموزش و پرورش در دفتر شاهد و ایثارگران و جمعی دیگر از معلمان و مسئولان حضور داشتند.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و کلام الله مجید از طرف خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و همچنین هدایایی از طرف آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از معلمان مجتمع استثنایی توحید و «خانم داورپناه» تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام حسنی: دفاع مقدس دوره‌ای بود که شیردلان ما توانستند امتحان بزرگی را بدهند

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سید حبیب‌الله حسنی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، در سخنانی ضمن تبریک ایام ماه رجب به سفیران اخبار ارزش‌های انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تحقیقی که راجع به فرهنگ چیست، فرهنگی کیست و فرهنگ ویرانگر و سازنده چیست را با قید بین فر و هنگ و ترکیب آن یعنی آداب و رسوم و سنن یک جامعه که موضوع مهمی است، بیان می‌کند.

وی افزود: 4 رابطه وجود دارد که شامل رابطه انسان با خدا، انسان با خودش، انسان با نظام هستی، و انسان با انسان است که این چهار رابطه مجموعه تشکیل دهنده ساختار انسان با جامعه از جهت نرم‌افزاری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی یادآور شد: هیچکس نمی‌تواند عقل را انکار کند و عقل وجود خارجی به صورت فیزیکی ندارد اما اگر به کسی بگوییم عقل نداری همه شخصیت فیزیکی‌اش را زیر سئوال برده‌ایم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این 4 رابطه گویای کامل فلسفه وجودی جان ما است و اسم رابطه انسان با خدا، عبادت است که پایه و فوندانسیون بوده و دومین رابطه انسان با خودش، طهارت نام دارد یعنی اینکه به خودمان دروغ نگوییم و هرزگی را به خود راه ندهیم و انسان بی‌سواد و بی منطقی نباشیم و هرچه حقیقت است درون خود قرار دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی اضافه کرد: رابطه انسان با هستی، معرفت است و رابطه چهارم یعنی انسان با انسان خدمت نام دارد یعنی انسان با دفاع پولادین خودش دژ مستحکمی برای خودش در جامعه درست می‌کند و دوران دفاع مقدس برای ما دوران امتحانی بود که شیردلان ما چنین امتحان بزرگی را انجام دادند.

وی به بیان خاطره‌ای اشاره کرد و گفت: در خرمشهر جانبازی بود که از بالاترین نقطه، پایش قطع شده بود و در ملاقات با او دو عکس برادران شهید و سه عکس دیگر که برادر خانومش بود را نشان داد که به شهادت رسیده بودند و او دو دختر 21 ساله داشت که عقب مانده ذهنی بودند و در این دیدار بود که خواهر بزرگتر به ما گفت سلام مرا به رهبری برسانید و خواسته همسرش نیز ملاقات با مقام معظم رهبری بود.

وی خاطرنشان کرد: چهارمین شهید خانواده نژاد فلاح را نیز وقتی کنار قبر آوردند مادر شهدا آمد و گفت نمی‌گذارم فرزندم را دفنت کنید و وقتی پسرش علت را از او جویا شد مادر در جواب گفت اول اسلحه فرزندم را بیاورید چرا که حالا نوبت من است و باید بدانیم اینها از مسائل دنیوی عبور کرده‌ و حقیقت را دیده‌اند و کسانی هستند که شاهدان حقیقی شهادت هستند و بنده از این کار زیبای شما سپاسگذاری می‌کنم.

 

*حشمتیان: زندگی‌نامه خانم داورپناه را به صورت فیلم و کتاب در می‌آوریم

در این مراسم فرشته حشتمیان، معاون سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و معاون سابق وزارت آموزش و پرورش در سخنانی اظهار داشت: تقارن ماه رجب و هفته معلم را تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: «خانم طوافی» مصداق بارز شمعی که می‌سوزد و معلمی می‌کند است.

وی به سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و افزود: سبک زندگی اسلامی همین معلمانی هستند که به جامعه آرامش بخشیده‌اند و برگزاری این مراسم یادوآری برای خودمان است و خود را یک فرهنگی بسیجی بدهکار می‌دانم.

حشتمیان افزود: سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با دستور مقام معظم رهبری و تفویض سرلشکر فیروزآبادی ایجاد شده است و وظیفه‌اش معرفی الگوهای زنان در دفاع مقدس است و اگر رزمندگان در دوران دفاع مقدس فعالیت می‌کردند پشتوانه‌اش مادران آنها بودند.

معاون سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس یادآور شد: مأموریت این سازمان نشر این ارزش‌هاست و لازم است اسناد ارزشمند را در این راستا به‌روز کرده و همه افرادی که به نوعی هنر ارزش‌های دفاع مقدس را بیان می‌کنند در این خصوص ورود کنند.

وی یادآور شد:‌ اگر قلب و قدم و قلم را همراهی کنیم توفیقات زیادی خواهیم داشت و اگر اعتقاد قوی شد، قدم‌ها سرعت می‌گیرد و کاری زمین نخواهد ماند و اقدامات شما معلمان استثنایی بیان افرادی است که عاشقانه کار می‌کنند و کاری است که خانواده‌ها نمی‌توانند آن را انجام دهند.

حشتمیان گفت: افتخار می‌کنم در جایگاه خدمت‌رسانی به عزیزان شاهد و ایثارگر قرار دارم و از هنرمندان و اهل قلم می‌خواهیم تا سبک زندگی اسلامی را در قالب خانواده‌های شهدا و ایثارگران معرفی کنند.

معاون سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد:‌ زندگی‌نامه خانم داورپناه مادر شهیدان طوافی را به صورت فیلم و کتاب در می‌آوریم.

به گزارش فارس، فرشته حشمتیان، معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش و معاون فعلی سازمان نشرآثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس ساخت فیلم و تهیه زندگی نامه «خانم داورپناه» را در قالب فیلم و کتاب متقبل شد.

*محمدیان: معلمان استثنایی در میان کارها خوب‌ترین را انتخاب کرده‌اند

همچنین حجت‌الاسلام والسملین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌‌ریزی آموزشی در مراسم نکوداشت مقام معلم و تجلیل از «سرور داورپناه» مادر شهیدان طوافی و مدیر مدرسه استثنایی توحید که امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: در آموزش و پرورش معلمی کار بسیار مبارکی است.

وی افزود: انسان برای پدر و مادر باید خاضع باشد و معلم همچنین مقامی دارد و هر کس در هر رتبه‌ای که هست باید در مقابل آن خاضع باشد.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمدیان افزود: بهترین کارها سخت‌ترین آنها است و معلمان استثنایی در مقابل کار خوب معلمی خوب‌ترین آن را انتخاب کرده‌اند و بالاترین از اینها باید اکسیر دیگری باشد که کار تا قیامت ماندگار باشد و آن اخلاص است و اگر اخلاص باشد آن باقی و ماندنی است.

وی یادآور شد: شهید به خاطر اینکه به وجه خدا نگاه می‌کند باقی است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌‌ریزی آموزشی گفت: معلمانی را دوست می‌داریم که نسل آینده و آینده‌ساز را با هویت اسلامی ایرانی تربیت کند و به ارزش‌های انقلاب و راه امام وفادار باشد و معلم گرانیگاه تحول در آموزش و پرورش است و باید دانش‌آموزان شایستگی‌هایی را به دست آورند که اسلام و ایران را سربلند کند و هر کس در این مسیر گام بردارد کمک‌کار آموزش و پرورش و رسول‌الله(ص) است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان گفت: هدف آینده آموزش و پرورش رسیدن به حیات طیبه، تقویت ایمان و توسعه علم است و آموزش و پرورش باید دانش‌آموزان را چنان تربیت کند که خودش را بشناسند و به دیگران احترام بگذارند و کسانی که در این زمینه کمک می‌کنند همکار و همیار آموزش و پرورش هستند.

وی افزود: نسبت به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تعلق خاطر دارم و آن به خاطر کارهایی است که دیگران انجام نمی‌دهند و شما انجام می‌دهید و صف‌شکنی و خط‌شکنی می‌کنید و یکی از کارهای دیگر راه‌اندازی قسمت «مدرسه» آموزش و پرورش در این خبرگزاری است.

به گزارش فارس، اداره آموزش و پرورش استثنایی تهران کلیپی از دانش آموزان استثنایی تهیه کرده بود که هنگام پخش آن پرویزی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی پایتخت در هنگام تماشا اشک می‌ریخت.

*پرویزی: داورپناه 900 میلیون تومان اعتبار ایاب و ذهاب برای استثنایی گرفت

در ادامه مراسم نکوداشت مقام معلم و تجلیل از «سرور داورپناه» مادر شهیدان طوافی و مدیر مدرسه استثنایی توحید که امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد، وجیه‌الله پرویزی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، اظهار داشت: از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تشکر کرده و فکر می‌کنم این برنامه‌ یکی از شاهکارهایی است که ثبت می‌شود.

وی افزود: شرایط آموزش و پرورش استثنایی در زمانی که آمدم بحرانی بود اما روزی که به من اعلام کردند با توسل و توکل به اهل بیت(ع) شروع کردم و دومین پشتوانه وجود مدیرانی بود که در رأس آن خانم داورپناه مادر شهیدان طوافی قرار داشت.

پرویزی ادامه داد: رابطه بنده و خانم داور پناه یک رابطه مادر و فرزندی است و زمانی در بحث سرویس ایاب و ذهاب به مشکل برخورده بودیم ایشان گفتند آن را حل می‌کنم و در همان زمان 900 میلیون تومان اعتبار گرفتند.

وی گفت: جامعه باید بداند که چه اشخاصی در بین ما هستند؛ برای مثال اکثر هدایایی که به خانم داورپناه داده می‌‌شد و یا سکه‌ای که به او دادند ایشان او را فروخته و به مدرسه اهدا می‌کردند و هیچ چیز را برای خودشان نمی‌خواستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران یادآور شد: این روزها بیشتر احساس مسئولیت می‌کنیم و از خبرنگاران به ویژه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس می‌خواهیم به ما کمک کنند.

*موسوی: معلمان استثنایی الگو و خانم داور پناه نماد آن‌ها است

در ادامه مراسم نیز سید نظام‌الدین موسوی، مدیر عامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی اظهار داشت: حقیقتاً در جمعی که منور به نور ایثارگران است صحبت کردن سخت است.

وی ادامه داد: در برابر شما معلمانی که در این حیطه کار می‌کنید و کار بزرگی است سر تعظیم فرود می‌آوریم و این هفته را به شما تبریک عرض می‌کنم.

موسوی افزود: جلسه با عظمتی است که به پاس شخصیتی بزرگ که در برابر عظمتش زبان‌مان الکن است تشکیل شده است و از خبری که در خصوص این مادر عزیز منتشر شد تحت تأثیر قرار گرفتم و ملاحظه کردم هر کسی که به سایت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سر زده آن را خوانده و با توجه به اینکه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پرمخاطب‌ترین خبرگزاری کشور است و مخاطبان میلیونی دارد؛ اما این خبر خانم داورپناه پربیننده‌ترین خبر می‌شود و همه احساس کردند تا آن را ببینند.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: ما به بهانه اینکه می‌خواهیم از معلمان استثنایی تقدیر کنیم به ایشان گفتیم که در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حاضر شوند چون در غیر اینصورت نمی‌آمدند.

وی افزود: هیچ کاری به اندازه پرورش نونهالانی که اینچنین هستند ارزشمند نیست و اگر بخواهیم از جامعه معلمان به طور عموم و به ویژه از معلمان استثنایی تقدیر کنیم زمان کم می‌آوریم؛ اما یک فرد را به عنوان نماد برمی‌گزینیم که خانم داورپناه همه این ویژگی‌ها را یکجا دارد.

وی بیان داشت:‌ حضرت زینب(س) با از دست دادن همه خانواده‌اش اینچنین در مقابل ظلم می‌ایستد و این در باور خیلی از ما نمی‌گنجد و باور نمی‌کنیم؛ اما خدا به انسان‌ها می‌گوید که مقام خلیفة‌اللهی دروغ نیست و زمانی که امام حسین(ع) به کربلا آمد می‌توانستند معجزه کند اما مأمور به ظاهر بود و با 72 نفر در مقابل ظلم ایستادگی کرد.

موسوی اضافه کرد: خدا آیاتی دارد و می‌گوید افرادی از جنس تو آدم بودند که توانستند و تو نتوانستی و خانم داورپناه از این گونه افراد است.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خاطرنشان کرد: این مراسم برای بزرگداشت ایشان نیست بلکه برای یادآوری به خودمان و مخاطب است که ما نیز می‌توانیم.

وی تصریح کرد: تک تک معلمان که در این حوزه کار می‌کنند الگو هستند و خانم داورپناه نماد آنها است و این تصادف جالبی است که وقتی دانش‌آموز استثنایی سؤال می‌کند چرا من اینچنین هستم اما وقتی معلمش را با این ویژگی می‌بیند صبر می‌کند و این‌ها قدرت خدا برای ما هستند و خانم داورپناه عمری را گذرانده است و نسل جدیدی در این حوزه باید شکل گیرد.

موسوی خاطرنشان کرد: امیدوارم باز هم چنین کارهایی در این حوزه انجام دهیم و با کمک شما این عزیزان را در رسانه مطرح کنیم و بتوانیم آینه‌ای بر انعکاس کار بزرگی باشیم که شما انجام می‌دهید.

به گزارش فارس، در پایان مراسم نکوداشت مقام معلم و تجلیل از «سرور داورپناه» مادر شهیدان طوافی و مدیر مدرسه استثنایی توحید که امروز در سالن اجتماعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد، از تمامی معلمان مجتمع استثنایی توحید تقدیر و از «سرکار خانم داورپناه» مادر شهیدان طوافی تجلیل شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار