امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83305
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۸
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های لبنانی، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان امروز، لغو جلسه سوم پارلمان برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های لبنانی، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان امروز، لغو جلسه سوم پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور را اعلام کرد و گفت جلسه چهارم ، پنجشنبه آینده 15 می برگزار خواهد شد.

جز جلسه امروز، تاکنون پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور جدید دو جلسه تشکیل داده است که جلسه نخست چهارشنبه دو هفته گذشته (23 آوریل/ 3 اردیبهشت) برگزار شد اما سمیر جعجع، نتوانست با آراء سفید جریان 8 مارس رقابت کند و به ریاست جمهوری لبنان برسد.

جلسه دوم نیز چهارشنبه گذشته 10 اردیبهشت/30 آوریل، برگزار شد اما به حد نصاب نرسید، و نبیه بری رئیس پارلمان، چهارشنبه آینده (7 می/17 اردیبهشت) را زمان برگزاری جلسه سوم تعیین کرد.

بر اساس اعلام شبکه خبری «ال‌بی‌سی» لبنان، امروز در سایه غیبت نمایندگان 8 مارس، حدود 20 نماینده از مجموع 54 نماینده جریان 14 مارس در پارلمان حضور یافتند است.

از طرفی دیگر «الان عون» نماینده فراکسیون تغییر و اصلاح اعلام کرد که آنچه باید اعلام کند این است که در فضای کنونی و با توجه به مواضع جریان‌های سیاسی،  امکان انتخاب رئیس جمهور در زمان فعلی وجود ندارد.

پیش از آغاز جلسه امروز نبیه بری رئیس پارلمان و ولید جنبلاط رهبر دروز‌های لبنان با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان، رئیس جمهور فعلی لبنان 25 می (4 خرداد) به پایان خواهد رسید و روشن نیست رئیس جمهور در این مهلت زمانی انتخاب خواهد شد یا خیر.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها