امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83306
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۸
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران نعمت‌الله ترکی با بیان اینکه تهران در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران نعمت‌الله ترکی با بیان اینکه تهران در بحرانی‌ترین وضعیت آبی قرار گرفته و به مرحله هشدار رسیده است تصریح کرد: در سال 80 مصرف آب تهرانی‌ها 970 میلیون متر مکعب بود اما این مقدار به یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب در سال جاری رسیده که مخازن آب را در مرحله هشدار قرار داده است.

وی با اشاره به خشکسالی دو سال اخیر و کاهش 32 درصدی بارندگی‌ها در شهر تهران یادآور شد: اکنون حجم مخزن سد امیرکبیر 117، لتیان 53، لار 47، طالقانی 197 و ماملو 120 میلیون متر مکعب است که در مجموع 534 میلیون متر مکعب آب از ذخیره آب شهر تهران را تشکیل می‌دهند.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران با تاکید بر اینکه مخازن آب پایتخت نسبت به سال گذشته با کاهش 226 میلیون متر مکعبی مواجه شده است متذکر شد: این کاهش در حالی ثبت شده که بر اساس آخرین آمار، مصرف آب تهران نسبت به استاندارد جهانی دو برابر است. لذا به شهروندان تهرانی توصیه می‌شود در مصرف آب بی رویه اعم از شستشوی خودرو، حیاط و غیره رعایت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها