امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83324
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۳
تعداد بازدید: 53
یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره دستگیری یکی از متهمان اختلاس 3 هزار میلیاردی توسط ...

یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره دستگیری یکی از متهمان اختلاس 3 هزار میلیاردی توسط پلیس بین‌الملل ایران، اظهار کرد: شخص دستگیر شده توسط پلیس اینترپل خاوری نیست بلکه فردی به شهرت "س" بوده که از طریق پلیس امارات تحویل مقامات ایرانی شده است.

 لازم به ذکر است، پیش از این منابع خبری اعلام کرده بودند که یکی از متهمان پرونده اختلاس بزرگ اقتصادی که به خارج از کشور متواری شده بود با استفاده از توان این پلیس و صدور اعلان قرمز در یکی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس شناسایی و بازداشت شد و تیم استرداد پلیس اینترپل به کشور مقصد اعزام شد و ایران توانست متهم مذکور را در 17 اردیبهشت ماه به کشور بازگرداند و تحویل مراجع قضایی دهد.

 صبح امروز نیز عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران گفته است که در پرونده مه آفرید خسروی 500نفر تحت تعقیب قرار گرفتند و برای 250 نفر کیفرخواست صادر شده و بزودی متهمان دیگری در پرونده آریا محاکمه می‌شوند.

 در شهریور 1390 رسانه از کشف فساد مالی بزرگ در بانک‌های ایران خبر دادند که مه آفرید امیرخسروی توانست مبلغ 3 هزار میلیارد تومان را از شبکه‌های بانکی ایران به سرقت ببرد. در این فساد مالی 7 بانک دخیل بوده‌اند و رقم فساد مالی در سال 88 کمتر از 80 میلیارد تومان، در سال 89 حدود 800 میلیارد تومان و در سال 90 نیز 2800 میلیارد تومان بوده‌است.

 این فساد مالی که از طریق بانک صادرات ایران انجام و کشف شده‌است منجر به لغو مجوز بانک آریا و دستگیری رئیس آن امیر منصور آریا و افراد دیگری شده‌است. بر اساس حکم بدوی صادر شده 4 تن از متهمان به اعدام، 2 تن به حبس ابد و سایر متهمان نیز به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده‌اند.

 انتهای پیام/
 
   
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها