امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83338
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المنار، 8 دستگاه اتوبوس تعداد 400 نفر از افراد مسلح را در چهارچوب توافق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المنار، 8 دستگاه اتوبوس تعداد 400 نفر از افراد مسلح را در چهارچوب توافق آتش‌بس بین ارتش سوریه و معارضان مسلح  از حمص قدیم خارج کردند.

در همین رابطه افراد مسلحی که در منطقه حمص قدیم حضور دارند و قرار است بر اساس توافق صورت گرفته بین ارتش سوریه و معارضان برای آتش‌بس، امروز چهارشنبه از حمص خارج شوند قبل از ترک حمص تعدادی از خانه‌ها را به آتش کشیدند.

همچنین بر اساس توافق آتش‌بس بین معارضان مسلح و دولت سوریه، صبح امروز چندین کامیون برای انتقال حدود 1000 فرد مسلح وارد حمص قدیم شد.

بر اساس توافقی که بین ارتش سوریه و معارضان مسلح در منطقه حمص قدیم صورت گرفت قرار شد تا افراد مسلح به «تلبیسه» و «دار الکبیره» عقب‌نشینی کنند. به این ترتیب افراد مسلح باید از حمص قدیم به سمت حمص شمالی خارج شوند.

گروه‌های مسلح معارض در منطقه قدیمی حمص همچنین خواستار نظارت سازمان‌ ملل بر روند مذاکرات با دولت سوریه شدند.

بر اساس توافق آتش بس قرار بود که دولت سوریه 30 اتوبوس تحت نظارت هلال احمر سوریه به روستای «الدار الکبیره» و یا «تلبیسه» اعزام کند.

شیوخ وهابی-سلفی گروه‌های مسلح نیز فتوایی صادر کرده‌اند که خروج از مناطق قدیمی حمص را جایز است و به این ترتیب این منطقه دیگر منطقه «جهاد» به شمار نمی‌آید.

بر اساس این توافق بخشی از افراد مسلح فقط با سلاح‌های شخصی‌شان از این منطقه خارج شده و به حومه حمص منتقل خواهند شد.

بسیاری از کارشناسان خروج معارضان مسلح را از حمص قدیم پیروزی بزرگی برای ارتش سوریه می‌دانند که در روند مبارزه با تروریسم دولت سوریه نقطه عطفی به شمار خواهد رفت.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها