امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83347
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پس از دستگیری «ریموند دیویس» جاسوس سازمان «سیا»، فعالیت شرکت‌های امنیتی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پس از دستگیری «ریموند دیویس» جاسوس سازمان «سیا»، فعالیت شرکت‌های امنیتی خصوصی بویژه دان کارپ و بلک واتر در پاکستان ممنوع شد اما با این وجود شرکت‌های امنیتی دیگری با حمایت سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) تحت عنوان شرکت‌های امنیتی دانمارکی و انگلیسی هنوز هم در این کشور فعال هستند.

در حال حاضر شرکت امنیتی «جی فورس» (G4S) بزرگترین شرکت امنیتی خارجی در پاکستان است که 10 هزار نیروی مسلح فعال دارد و از این تعداد تنها چهار هزار نفر از شهر «کراچی» استخدام شده‌اند.

بیشتر شرکت‌های امنیتی، نیروهای خود را از بین اعضای حزب «متحده قومی مومنت» پاکستان انتخاب می‌کنند.

شرکت های امنیتی در ظاهر توسط انگلیس و دانمارک راه‌اندازی می‌شوند اما کمک‌های مالی خود را از سازمان جاسوسی موساد، دریافت می‌کنند. این در حالی است که سازمان سیا نیز از شرکت‌های امنیتی خصوصی در پاکستان همواره حمایت می‌کند.

شرکت‌های امنیتی خارجی نه تنها به جاسوسی در پاکستان می‌پردازند بلکه پشتیبانی از گروه‌های شبه‌نظامی و هدایت عملیات‌های تروریستی در نقاط مختلف این کشور را نیز به عهده دارند.

دفتر مرکزی بزرگترین شرکت امنیتی خصوصی پاکستان (G4S) در شهر کراچی قرار دارد و این شرکت توسط یک انگلیسی مقیم کانادا اداره می‌شود.

تحقیقات تازه «اسکاتلندیارد» انگلیس، نشان می‌دهد که هر عضو شرکت (G4S) ماهیانه 30 تا 40 هزار روپیه دریافت می‌کند و اگر خوب فعالیت کند حقوق او به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

قاچاق کالا و انسان، مواجه کردن مردم با کاهش اجناس ضروری، افزایش یا کاهش برخی محصولات مورد نیاز پاکستان، به راه انداختن شرکت‌های مخابراتی و خطوط تلفنی غیر قانونی، تنها بخشی از فعالیت‌های شرکت‌های خصوصی امنیتی در پاکستان است.

این در حالی است که این شرکت‌ امنیتی در ظاهر حفاظت از بانک‌های خصوصی، شرکت‌های تجاری، کارخانه‌ها و افراد با نفوذ را به عهده دارد اما هدف اصلی آن ایجاد شرکت‌های جاسوسی در پاکستان است.

یادآوری می‌شود که پس از شکنجه اسرای فلسطینی بدست اعضای شرکت امنیتی (G4S) این شرکت اعلام کرد فعالیت خود را متوقف کرده اما نه تنها این کار را نکرد بلکه با پشتوانه رژیم اسرائیل در حال گسترش فعالیت خود در پاکستان و بسیاری از کشورها دیگر است.

در ادامه تصاویری از این شرکت‌های امنیتی خصوصی را ببینید:

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار