امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83368
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از نیروهای هوا فضای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از نیروهای هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برخورد ‌انسان‌ها در برابر اوامر خداوند را متفاوت دانست و گفت: انسان‌ها در اجرای اوامر خداوند سه دسته هستند.

وی دسته اول را انسان‌های با ایمان و مطیع اوامر خداوند اعلام کرد و ادامه داد: دسته دوم انسان‌های کاملا متخلف هستند که به دلایل مختلف از جمله جهل نیاکان، عوامل محیطی و انحراف‌های دولتی این‌‌گونه عمل می‌کنند.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: دسته سوم که اکثر انسان‌ها از این دسته هستند افرادی مانند دسته اول و دوم هستند که به طور همزمان کار خوب و بد انجام می‌دهند یعنی در عین حالی که نماز می‌خوانند و مسجد می‌روند اهل دروغ و غیبت هستند.

وی با اشاره به اینکه در جامعه امروز بیشتر اعمال دلخواه خود انسان‌هاست نه دلخواه خداوند تصریح کرد: بوی تعفن گناه در جامعه پر شده اما چون غرق آن هستیم متوجه این موضوع نمی‌‌شویم.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: اینکه در چه لباسی قرار داریم مهم نیست، چرا که آدمی به واسطه عمل صالح، مقرب درگاه خداوند قرار می‌گیرد پس به لباس روحانیت، ‌نظامی و... که بر تن دارید نسبت به دیگران در پیشگاه خداوند ارجح‌تر نیستید.

وی اظهار کرد: در نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران همه افراد باید خادم امام زمان (عج)، پیرو ولایت فقیه و به دنبال انجام عمل صالح باشند.

این مرجع تقلید در پایان تصریح کرد: همه ما به امام زمان (عج) اعتقاد داریم پس باید به نماینده ایشان که ولایت فقیه است اعتماد داشته باشیم و به اعتبار امام زمان از ولایت فقیه اطاعت کنیم.

انتهای پیام/2258/ط30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها