امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83373
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ظهر امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار عبدالرشید پلپو وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا، اظهارداشت: کشورهای آفریقایی و از جمله غنا از جایگاه ممتازی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند.

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی ایران علاقه‌مند به همکاری و مشارکت فعال در توسعه طرح‌های عمرانی غناست، افزود: ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در بخش‌های مختلف صنعتی و خدمات فنی و مهندسی در اختیار توسعه اقتصادی غنا قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و شکل گیری توافقات متعدد، اظهار امیدواری کرد این توافقات با پیگیری طرفین اجرایی شود و زمینه‌ساز توسعه جدی روابط میان دو کشور باشد.

وزیر مشاور در امور خصوصی و عمومی غنا نیز در این دیدار اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را اجلاسی تاریخی توصیف و از انعقاد 10 قرارداد و توافقنامه در این اجلاس ابراز خرسندی کرد.

عبدالرشید پلپو همچنین خواستار ارتباط میان بخش خصوصی دو کشور برای سرمایه‌گذاری و همکاری مشترک در بخش‌های مختلف نفت، گاز، مسائل آموزشی و فرآوری محصولات کشاورزی شد.

وی ابراز امیدواری کرد نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور فصل نوینی در روابط اقتصادی و تجاری ایران و غنا باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها