امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83385
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی ظهر امروز در حاشیه بازدید اصحاب فرهنگ و هنر استان مرکزی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی ظهر امروز در حاشیه بازدید اصحاب فرهنگ و هنر استان مرکزی از نمایشگاه کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: نمایشگاه کتاب یک رویداد بسیار بزرگ علمی و فرهنگی در کشور است که میزان استقبال از این نمایشگاه نشانگر این واقعیت است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر گرایش مردم به سمت کتاب و کتاب‌خوانی از یک سو و حرکت به سمت دروازه‌های بزرگ علم و پیشرفت از سوی دیگر رشد نسبتا خوبی داشته است که این مهم مژده آینده‌ای بسیار روشن برای کشور را می‌دهد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشد علمی ایران 12 برابر رشد علمی دنیا است، خاطرنشان ساخت: این واقعیت که امروز ایران در تولید مقالات علمی حرف اول را دنیا می‌زند و در عرصه فناوری‌های نوین، نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی، در عرصه دانش هسته‌ای و در عرصه‌های دیگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، به دلیل تلاش علمی بسیار خوبی است که در کشور صورت می‌گیرد.

سلیمی گفت: نمایشگاه کتاب به خوبی مسیر حرکت ایران را نشان داده و ثابت می‌کند که در طول سال‌های گذشته کشور ایران از کجا به کجا رسیده است.

وی با بیان اینکه تعامل اهل علم و ادب در نمایشگاه باعث ایجاد هم‌افزایی در عرصه رشد علمی کشور می‌شود، تصریح کرد: این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای تعامل و گفت‌وگو بین شخصیت‌های مختلف علمی کشور را فراهم می‌سازد که باید از این فرصت به خوبی بهره برد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه اجرای طرح استان‌شناسی در حاشیه نمایشگاه کتاب را ابتکاری ارزشمند دانست و افزود: هر استان ظرفیت‌هایی دارد که گاها برخی از این استعدادها برای مردم معرفی نشده و زیر غبار غفلت پنهان مانده است، برگزاری چنین نشست‌هایی حداقل فایده‌ای که دارد این است که غبار غفلت را از روی ظرفیت‌های استان‌ها می‌زداید و خورشید معرفت را در آسمان متجلی می‌کند.

سلیمی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان مرکزی بیان کرد: استان مرکزی از نظر علم و ادب و فرهنگ و هنر و سیاست یکی از استان‌های مطرح و با قدمت کشور به شمار می‌رود، در عرصه سیاست مردان بزرگی از این استان برخواسته‌اند که هر کدام به سهم خود نقش موثری در سرنوشت ایران اسلامی داشته‌اند.

وی ادامه داد: در راس همه شخصیت‌ها و مفاخر مطرح استان مرکزی حضرت امام خمینی(ره) است که جانی دوباره به اسلام بخشید و طرحی نو برای اداره دنیا ارائه کرد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امام، زلزله قرن را به وجود آورد، ایشان همچون خورشیدی است که تا ابد درخشنده باقی خواهد ماند، اقیانوس و چشمه جوشانی است که پیوسته در حال جوشش است.

این نماینده مجلس، فاضلین نراقین، آقا ضیا‌ء عراقی، آقا نورالدین،‌ قائم مقام فراهانی، امیرکبیر، دکتر حسابی و... را از دیگر شخصیت‌های مهم استان نام برد و گفت: یک چهارم مفاخر کشور از استان مرکزی برخواسته‌اند، خاک این استان خاک حاصلخیزی برای پرورش انسان‌های بزرگ در عرصه علم و ادب و فرهنگ و سیاست است.

انتهای پیام/87013/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار