امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83410
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرانسوی «لادپش»، هفت نفر از سردبیران روزنامه فرانسوی لوموند روز گذشته در پی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرانسوی «لادپش»، هفت نفر از سردبیران روزنامه فرانسوی لوموند روز گذشته در پی اختلاف چند ماهه با مدیریت این روزنامه از سمت خود استعفا دادند.

بر اساس این گزارش، استعفای سردبیران لوموند که در اعتراض به فقدان اعتماد به مدیریت این روزنامه صورت گرفته در حالیست که آنها از چند ماه پیش در خصوص سازماندهی مجدد هیئت تحریریه اختلافاتی با مدیریت لوموند دارد.

سردبیران در نامه‌ای خطاب به «ناتالی نوگایرد» مدیر و «لوئیس دریفوس» رئیس شورای مدیریت این روزنامه این روزنامه نوشتند: «ما از چندین ماه پیش پیام‌های هشدارآمیز متعددی را بمنظور اعلام نقصان‌های عمده ارسال کردیم اما نبود اعتماد و ارتباط با مدیریت، مانع از آن می‌شود که ما به وظایف خود به عنوان سردبیر عمل کنیم.» 

در این نامه همچنین آمده است: «ما نمی‌خواهیم هیئت تحریریه را دچار بی‌ثباتی کنیم و آماده‌ هستیم تا زمان معرفی گروه جدید، امور جاری را اداره کنیم. ما تلاش کردیم راه‌حل‌هایی ارائه دهیم که البته موفقیتی در پی نداشت. ما امروز دریافتیم که دیگر قادر به انجام وظایف محوله نیستیم و به همین دلیل از سمت‌های خود استعفا می‌کنیم.»

 

لوموند از مهمترین روزنامه‌های اروپا و معتبرترین روزنامه فرانسه است که در سال 1944 میلادی پس از خروج نیروهاى نظامى آلمان از پاریس در جنگ جهانى دوم، بنا به درخواست ژنرال شارل دوگل و به وسیله هوبر بوو مرى (Hubert Beuve-Méry ) تاسیس و اولین شماره روزنامه لوموند در 19 نوامبر 1944منتشر شد.

 

«لوموند» به معناى «جهان» قدیمى‌ترین و مهمترین روزنامه عصر کشور فرانسه و یکى از روزنامه هاى مشهور جهان است. این روزنامه فرانسوى در میان مردم فرانسه همچون سندى معتبر تلقى مى شود و مورد توجه و تحسین همگان قرار دارد و تنها روزنامه فرانسوى است که در کشورهایى غیر فرانسه زبان هم به آسانى قابل دسترسى است.

 

لوموند در گذشته از نظر موضع گیرى سیاسى غالباً چپ گراى میانه رو تلقى مى شد اما امروزه شایسته تر این است که آن را از نظر جهت گیرى سیاسى، میانه رو دانست.

 

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها