امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83414
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر پور فتح‌الله، افزود: چهار دهه پیش فرد مبتلا به تالاسمی با تصویر کودکی رنگ پریده که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر پور فتح‌الله، افزود: چهار دهه پیش فرد مبتلا به تالاسمی با تصویر کودکی رنگ پریده که قادر به ورود به دهه دوم حیات خویش نبود نشان داده می‌شد و حتی خوشبین ترین پزشکان نیز نمی توانستند رویای "مبتلا به تالاسمی چهل ساله" را در ذهن خود جای دهند.
 
وی گفت: اکنون پس از ۴۰ سال تلاش سازمان انتقال خون جامعه ایران شاهد غرور و پویایی افرادی است که علیرغم ابتلا به تالاسمی به پنجمین دهه حیات خویش قدم نهاده‌اند. تصویر تالاسمی در جامعه امروز فردی است مملو از پویش و امید که مسئولیت خویش را از فعالیتهای اجتماعی می پذیرد و به ایثار اهداکنندگان خون لبخند می‌زند، است.

پور فتح‌الله، تاکید کرد: سازمان انتقال خون ایران مصمم است که به افقی گسترده تر در درمان تالاسمی بنگرد و محور فعالیتهای خود در سال 93 را بر مطالبه به حق بیماران تالاسمی برای « زندگی با کیفیت» و «درمان یکسان برای همه عزیزان تالاسمی» منطبق سازد.

متن کامل پیام مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران به شرح ذیل است:
 
«چهل سال پیش، زمانی که استیلای شوم خون فروشان بر سلامت شهروندان سایه افکنده بود، هنرمندانی گردهم آمدند تا تصویر این فاجعه را در قالب «دایره مینا» در مقابل دیدگان تصمیم سازان کشور قرار دهند. جسارت آنها با درایت مردی که دل به درمان مبتلایان به بیماری های خونی و خونریزی دهنده سپرده بود، درآمیخت و از دل این پیوند میمون سازمان انتقال خون ایران سر برافراشت.

در آغاز روزهای فعالیت این سازمان ملی، تالاسمی با تصویر کودکی رنگ پریده که قادر به ورود به دهه دوم حیات خویش نبود، شناخته می شد.حتی خوشبین ترین پزشکان نیز نمی توانستند رویای "مبتلا به تالاسمی چهل ساله" را در ذهن خود جای دهند.

اما پس از چهل سال تلاش بی پایان و فراسوی ایجاد پل ارتباطی میان اهداکنندگان ایثارگر خون و مصرف کنندگان این ماده حیات بخش، جامعه ایران شاهد غرور و پویایی عزیزانی است که علیرغم ابتلا به تالاسمی به پنجمین دهه حیات خویش قدم نهاده اند. تصویر تالاسمی در جامعه امروز فردی است مملو از پویش و امید که مسئولیت خویش را از فعالیت های اجتماعی می پذیرد و به ایثار اهداکنندگان خون لبخند می زند.

تصویر امروزی تالاسمی حتی برای بدبین ترین افراد نیز تردیدی از توانمندی عزیزان مبتلا به این بیماری باقی نگذاشته است. جامعه امروز ایران نیک بر این اصل واقف است که با درمان مطلوب می توان از بیمار تالاسمی، فردی پویا ، قابل اعتماد و با انگیزه ساخت که صفت تالاسمی را در کوچه های زندگی به دنبال خود می کشد و بیماری از زندگی اش رخت بربسته است. در آستانه پنجمین دهه فعالیت سازمان انتقال خون ایران موضوع کیفیت زندگی و زندگی مشابه سایر اعضاء جامعه برای افراد تالاسمی اصلی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

پس از 40 سال تلاش بی وقفه و نزدیک شدن به آمار تجمعی 40 میلیون واحد اهداءخون، سازمان انتقال خون ایران افتخار دارد که سهم قابل توجهی در درمان و ادامه حیات عزیزان به تالاسمی داشته است.

این سازمان خدماتی با نگاه به موفقیت های افراد تالاسمی درجامعه، دیدن بارقه امید در نگاه این عزیزان و شنیدن صدای مملو از عشق آنها، میوه 40 سال تلاش خود را می چیند و تصویر امروز تالاسمی در جامعه را آیینه ای می داند که انعکاس ایثار اهداکنندگان خون و تلاش پرسنل خدوم انتقال خون در آن هویدا است.

در آستانه روز جهانی تالاسمی در سال ،1393 سالی که سازمان انتقال خون چهلمین سالگرد تاسیس خود را جشن گیرد، این سازمان مصمم است که به افقی گسترده تر در درمان تالاسمی بنگرد و محور فعالیتهای خود در سال 1393 را بر مطالبه به حق عزیزان تالاسمی برای « زندگی با کیفیت» و «درمان یکسان برای همه عزیزان تالاسمی» منطبق سازد.

تجربه‌هایی که در چالش با بیماری های نوظهور اندوخته شده و راه پر فراز و نشیبی که تا به امروز طی گشته، سازمان انتقال خون ایران را برای برداشتن گام های استوار در مسیر پیش رو آماده کرده است.

برای تحقق آرمان « زندگی با کیفیت برای همه مبتلایان به تالاسمی»  گذشته چراغ راه آینده خواهد بود اما یک اصل از گذشته تا امروز لایتغیر بود و همچنان ثابت خواهد ماند و آن تعهد بی منت همه دست اندرکاران سازمان انتقال خون به « فردایی بهتر برای همه تالاسمی ها » است.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار