امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83419
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، پیش از ظهر امروز دو تن از اعضای شورای شهر از برخی بافت‌های تاریخی و محل دروازه‌های شهر تهران بازدید کردند. مرتضی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، پیش از ظهر امروز دو تن از اعضای شورای شهر از برخی بافت‌های تاریخی و محل دروازه‌های شهر تهران بازدید کردند.

مرتضی طلایی، نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر تهران و مجتبی شاکری عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر در این بازدید حضور داشتند.

به گزارش فارس، اعضای شورای شهر از محل دروازه‌های خانی‌آباد نو، دروازه نو، دروازه سرای الماسیه، دروازه چراغ گاز، علاءالدوله، دروازه دولت، دروازه یوسف‌آباد بازدید کردند.

مرتضی طلایی، نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از محله دروازه‌های قدیمی تهران اظهار داشت: بحثی در شورای سوم و همچنین در شورای چهارم مطرح بوده که در راستای آن باید توجه بیشتری به بافت‌های تاریخی و احیای آن صورت گیرد.

وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر درصدد هستند تا با بازسازی برخی از بافت‌های تاریخی و فرسوده در واقع بتوانند تهران قدیم را دوباره بازسازی کنند.

طلایی خاطرنشان کرد: این بازدید نیز در راستای آشنایی با مکان‌ها و نقطه‌یابی دروازه‌های تهران صورت گرفت که در نهایت گزارش آن جمع‌بندی و در قالب یک طرح در شورا مطرح خواهد شد.

نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: با طرح بازسازی و احیای دروازه‌های تهران بنا داریم مطالعات و کارهای کارشناسی انجام دهیم و در صورت امکان برخی از دروازه‌های تهران را به همان سبک و سیاق بازسازی کنیم.

وی افزود: این حرکت در مسیر توجه بیشتر به تهران قدیم انجام می‌گیرد ضمن اینکه اخیراً شهردار تهران نیز اقدام خوبی را در منطقه 12  انجام دادند و این منطقه را به عنوان بافت تاریخی تهران معرفی کرده‌اند.

طلایی افزود: یکی از سیاست‌های شورای شهر تهران حفظ و بازسازی بافت‌های تاریخی است که در این راستا شورای شهر تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت و در نهایت با تصویب طرح‌های مدنظر به شهرداری مأموریت خواهد داد که در این راستا اقداماتی را انجام دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها