امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83420
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
مهدی برهانی در گفت‌و گو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس،گفت: از دیدگاه طب سنتی هر وقت بدن به لاغری گرایش پیدا کند یا به حد افراط چاق شود استعداد بیماری ...

مهدی برهانی در گفت‌و گو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس،گفت: از دیدگاه طب سنتی هر وقت بدن به لاغری گرایش پیدا کند یا به حد افراط چاق شود استعداد بیماری های شدید را پیدا می کند بنابراین باید از آن جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه افراد لاغر بیش از سایر افراد به بیماری های عفونی و تب‌دار مبتلا می شوند ادامه داد: ناراحتی هایی مثل غم و غصه، بیداری و تحرک زیاد نیز در این افراد بیشتر دیده می شود.

برهانی علتهای لاغری را از دیدگاه طب سنتی، کاهش خوردن غذا، مصرف مداوم غذاهایی که فاسد شده یا میلی به خوردن آن نیست، سوء مزاج، انسداد در کبد و عروق روده، ورم طحال که باعث ضعیف شدن کبد می‌شود، انگل‌های روده ای و ورزش زیاد از حد و با سرعت زیاد عنوان کرد.

این متخصص طب سنتی گفت: اولین و مهمترین درمان لاغری، برطرف کردن علتی است که باعث لاغری شده است. بنابراین برای افزایش وزن و جذب غذا، حمام رفتن های متوالی با مدت طولانی و شستن بدن با آب معتدل رو به گرم توصیه می شود.

برهانی ادامه داد: همچنین بعد از حمام استفاده از روغن‌های مرطوب کننده روی پوست، البته نه به مقدار زیاد چون افراط در مصرف آن بافت سطحی بدن را شل می کند.

وی گفت: لباس نرم پوشیدن، حفظ آرامش، بوییدن عطرهای خوشبو، دوری از غم و غصه و داشتن نشاط و خوشی از دیگر توصیه‌هایی است که برای چاق شدن به آن می توان اشاره کرد.

این متخصص طب سنتی در مورد مصرف خوراکی‌هایی که باعث چاقی می‌شوند گفت: یکی از دستورات غذایی این است که باقلای خرد شده و مغز تخم کدوی شیرین را نرم کوبیده و با آب انار شیرین و روغن بادام مخلوط شود.

وی تصریح کرد: همچنین می توان مقداری نخود را در شیر خیساند تا شیر را جذب کند و سپس این مقدار خشک شود و مقدار 80 گرم آن با برنج، جو، گندم و نان خشک هر کدام 40 گرم، مخلوط شده و در شیر مانند حریره تهیه شود.

برهانی افزود: مصرف مغز بادام شیرین و فندق برای افزایش وزن توصیه می‌شود همچنین مصرف حلوا و شیر برنج در چاق کردن مفید است و می‌توان مصرف حلیم گندم، کله پاچه گوسفند، پرندگان چاق کننده مثل مرغابی و کبک را در هفته افزایش داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار